Ήττα για τους Νέους της Νίκης

Την ήττα με 0-2 από τον Εθνικό Γαζώρου γνώρισε σήμερα η ομάδα Νέων της Νίκης Βόλου στον αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο της Κερασιάς. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 15ο λεπτό κάθε ημιχρόνου, σε δύο φάσεις που δεν μύριζαν γκολ και ήταν οι μοναδικές φορές που πάτησαν περιοχή, όπως δήλωσε χαρακτηριστικά στο magnesiasports ο προπονητής της Νίκης, Παντελής Βαρβέκης. Οι "κυανόλευκοι" είχαν τον έλεγχο του αγώνα, κυρίως στα διαστήματα 20'-45' και 70'-90' φθάνοντας σε έξι περιπτώσεις κοντά στο γκολ, με εκφραστή των προσπαθειών τους τον Μανώλη Πάσχο που αποκτήθηκε από τον Ρήγα Φεραίο και σήμερα έκανε ντεμπούτο, όπως πρώτη συμμετοχή είχε και ο Τσιάκος, πρώην παίκτης της Κ-20 του Ολυμπιακού Βόλου. Σουτ του Πάσχου στο 20' απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ, κεφαλιά εξ επαφής του ίδιου παίκτη στο 35' χτύπησε στο δοκάρι, καλή στιγμή στο 40' με τον Τσιάκο, ενώ στην επανάληψη το παιχνίδι μεταφέρθηκε στα τελευταία λεπτά στο μισό γήπεδο, με τους Πάσχο στο 70', Παπάζογλου στο 81' και Μέτσε στο 85' να χάνουν ευκαιρίες.

Η σύνθεση της Νίκης Βόλου: Δημητρίεβιτς (75' Γρηγοριάδης), Στατήρας, Μπλούχος, Σπυριδάκης, Ράπτης, Πέτσης (83' Χρ. Κελεσίδης), Σιφνιώτης (80' Παπάζογλου), Μέτσε, Πάσχος, Τσιάκος (60' λ.τρ. Γιαννούλας), Σουάρες (46' Αγγελής).