Ακρόπολη-Πηλέας 3-4

Πολύ ωραίο ματς διεξήχθη στο γήπεδο του Σέσκλου όπου ο Πηλέας αιφνιδίασε στο ξεκίνημα με τρία γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών και τελικά πήρε τη νίκη με 3-4, καθώς μένοντας με παίκτη λιγότερο στο ξεκίνημα της επανάληψης, δόθηκε νέο ενδιαφέρον στο ματς. Μόλις στο 3ο λεπτό έγινε το 0-1 με αυτογκόλ του Βαγγέλη Κουνή που προσπάθησε να διώξει σε γύρισμα του Μπραχιμάι αλλά έστειλε την μπάλα άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του. Δύο λεπτά αργότερα, ο Μπραχιμάι, κορυφαίος σήμερα για τον Πηλέα, με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Καζάκη, έγραψε το 0-2 και το τρίτο γκολ με σουτ του Κ. Μπρισμπέου από πάσα του Μπραχιμάι. Η Ακρόπολη μείωσε λίγο πριν βγει το πρώτο ημίχρονο με δημιουργό τον Πασιά και κεφαλιά του Κ. Παλάντζα. Το 1-4 στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους με δυνατό σουτ του Κ. Μπρισμπέου στο “παραθυράκι” στο 49', ενώ στο 51' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Βαΐτσης. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-4 με τον φάουλ του Κώστα Κολυμήτρα στο 65' και σε 3-4 με πέναλτι που κέρδισε ο Πασιάς και εκτέλεσε εύστοχα ο Κ. Παλάντζας. Έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Μπέκο για τέταρτο τέρμα. Ο Βαγγέλης Τάχος παρά την ήττα, ανέφερε ότι η ομάδα του είχε καλή απόδοση και δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, ενώ εξήρε την απόδοση του αντιπάλου γκολκίπερ. Από την πλευρά του ο Σούλης Κατσικαδάμος ανέφερε ότι ο Πηλέας κέρδισε δυνατό αντίπαλο και τη διαιτησία...

Ακρόπολη: Σαρρής, Αξιώτης, Παπάς, Βαγγ. Κουνής, Κολυμήτρας, Φώτου, Πασιάς, Τσούτσας, Κ. Παλάντζας, Μπέκος, Στύλας.
Πηλέας: Τριανταφύλλου, Καζάκης, Καναράς, Δημητρίου, Αλβανόπουλος, Βαΐτσης, Κατσικαδάμος, Αγγέλης (70' Χατζησταμάτης), Κ. Μπρισμπέος (85' Χόνδρος), Ίτσος (75' Δ. Μπρισμπέος), Μπραχιμάι.