Ηρακλής-Πηλέας 3-0

Ο Ηρακλής κέρδισε τον ουραγό Πηλέα στο Βασδέκειο, εκεί όπου δεν έχει χάσει βαθμό φέτος και πλέον περιμένει τον Σαρακηνό την επόμενη αγωνιστική. Οι “κυανόλευκοι” προηγήθηκαν νωρίς, έλεγχαν το ματς αλλά το “καθάρισαν” προς το τέλος βοηθούμενοι από τις αλλαγές που έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο. Μόλις στο 2ο λεπτό το 1-0 με πλασέ του Τζήμα ύστερα από σέντρα του Γιάνη Κοντοβά, στο 75' το 2-0 με κεφαλιά του Τσελεπή ύστερα από μεταβίβαση του Νούσια και το τελικό 3-0 πέντε λεπτά αργότερα όταν Μόσιος-Νούσιας έπαιξαν το “ένα-δύο” και ο δεύτερος πλάσαρε εύστοχα. Ο Ηρακλής είχε δύο χαμένες ευκαιρίες στο ξεκίνημα του αγώνα με τον Τζήμα και μία με κεφαλιά του Νούσια, ενώ στην επανάληψη Τσελεπής, Μόσιος και Νούσιας βρέθηκαν σε θέση για γκολ.

Η σύνθεση του Ηρακλή: Ανατολής, Ντούρο, Κοντοβάς, Σουλιώτης, Μοράλες, Φέζο, Νούσιας, Ζαρίφης, Βουρδάκης (70' Τσουκάλης), Θάνος (70' Μόσιος), Τζήμας (46' Τσελεπής).