Αετός-Άθλος 4-1

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Αετό που πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Η ομάδα του Κώστα Σπαθούλα κέρδισε εύκολα 4-1 τον ελλιπή Άθλο που ταξίδεψε στην Κερασιά με έντεκα μόνο ποδοσφαιριστές. Οι γηπεδούχοι “καθάρισαν” το ματς από το πρώτο ημίχρονο, σημειώνοντας όλα τα γκολ στο α' ημίχρονο. Το 1-0 ο Τσιουρής στο 5' με δυνατό σουτ από δεξιά στην απέναντι γωνία, το 2-0 στο 15' όταν σε σέντρα του Μαρούγκα, ο Κατσίκας πέτυχε πολύ ωραίο τέρμα με τακουνάκι στην κίνηση, το 3-0 στο 28' με σουτ του Ραφαήλ έξω από τη μεγάλη περιοχή που κόντραρε σε αμυντικό και άλλαξε πορεία και το 4-0 με διαγώνιο σουτ του Κατσίκα στο 35'. Ο Καρυπίδης για τον Αετό είχε δοκάρι λίγο πριν βγει το ημίχρονο, ντεμπούτο έκανε ο 15χρονος Χρήστος Ζήσης, ενώ ο Άθλος μείωσε στο 87' με σουτ του Κοντοβά.
Ο Κώστας Σπαθούλας ανέφερε ότι η διαιτησία του νεαρού Τασιόπουλου ήταν εξαιρετική στη σημερινή αναμέτρηση και μετέφερε μέσω του magnesiasports τις ευχές της οικογένειας του Αετού για Καλά Χριστούγεννα και Καλή χρονιά με καλύτερο ποδόσφαιρο για τις τοπικές ερασιτεχνικές ομάδες του νομού μας, ενώ ο Βαγγέλης Επίσκοπος επίσης ευχήθηκε σε όλο τον κόσμο τα καλύτερα για τις ημέρες των γιορτών.