Αχιλλέας-ΕΜΑ 1-2

Σημαντική νίκη πήρε η Ένωση Μικροθηβών Αϊδινίου στην έδρα του Αχιλλέα με ...μπάζερ μπίτερ του Λανάι από την άσπρη βούλα. Ο Λανάι χάρισε το διπλό στην ομάδα του με πέναλτι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Νωρίτερα, ο Διαμαντένιας είχε ανοίξει το σκορ με ωραία ατομική ενέργεια και βολέ στο 4ο λεπτό, ενώ ο Πλασταράς είχε κάνει το 1-1 με πέναλτι στο 40'. Ακυρώθηκε γκολ του Λανάι στο 65', ενώ οι της ΕΜΑ διαμαρτυρήθηκαν για την υπόδειξη της εσχάτης των ποινών εις βάρος τους. Με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκε ο Διαμαντής στο 93'. Τέλος, οι άνθρωποι της Ένωσης αφιερώνουν τη νίκη στον Γιάννη Βέτσικα που κατατάσσεται στο στρατό και του εύχονται καλή θητεία.

Αχιλλέας: Μακρής, Καλτσάς, Διαμαντής, Πλασταράς, Μαλλιαρός, Τσεκούρας, Χασιώτης, Χρ. Ραχιώτης (46' Πίνας), Γουργιώτης (80' Αργυρίου), Μπεζάτης (70' Αλπίτσης), Γ. Παναγιώτου.
ΕΜΑ: Σαματάς, Παπανίκος, Σκοτεινός, Διαμαντένιας, Λανάι, Χορταργιάς, Γ. Βέτσικας (85' Παπανικολόπουλος), Νιφόρος (75' Ζιούλης), Ζγουλέτας, Ρομάριο, Καπέσιος (50' Μπούσης).