Αετός-Μυρμιδόνες 0-6

“Ξέσπασαν” στην Κερασιά οι Μυρμιδόνες. Πέρασαν με 0-6 από την έδρα του Αετού και πήραν δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα. Ο Αναστασίου έκανε το 0-1 στο 15ο λεπτό και τα υπόλοιπα τέρματα σημειώθηκαν στην επανάληψη. Ο Γιάννης Αντζούρης σκόραρε στο 47' και το 80' (το πρώτο με φάουλ), ο Άντι Φέζο στο 58', ο Ντενίζ Φέζο στο 70' και το σκορ έκλεισε στις καθυστερήσεις αυτός που το άνοιξε, ο Αναστασίου. Για τον Αετό, αποβλήθηκε ο Κατσίκας με κόκκινη κάρτα στο 80ό λεπτό, ενώ οι γηπεδούχοι ζήτησαν κόκκινη στο 40' στον αντίπαλο γκολκίπερ και όχι κίτρινη όπως δόθηκε από τον διαιτητή.

Αετός: Γκαβόπουλος, Ν. Ζήσης, Γ. Βλαχάβας, Παπαϊωάννου, Κοτρώνης, Ντενίς, Τσιουρής, Μαρούφ, Κατσίκας, Παπαπαναγιώτου, Μαρούγκας (65' Ραφαήλ).
Μυρμιδόνες: Σταμέλος, Γιαννακόπουλος, Ευθυμίου, Κουάτσκα, Αναστασίου, Λάμπρου (46' Κατσαβριάς), Ντ. Φέζο (80' Τσαγγαράς), Μάντζιος, Γ. Αντζούρης, Παπαστεργίου (70' Θεοδωρίδης), Α. Φέζο.