ΑΕ 2002-Πανιώνιος 3-3

Το τρίτο γκολ για τον Πανιώνιο από τον 15χρονο Βασίλη Βαΐτση Το τρίτο γκολ για τον Πανιώνιο από τον 15χρονο Βασίλη Βαΐτση

Σκορ και θέαμα σήμερα στο γήπεδο της Γατζέας. ΑΕ 2002 και Πανιώνιος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 3-3. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σουτ του Παπαδόπουλου στο 28' και λίγο πριν βγει το ημίχρονο η ισοφάριση από τον Στουμποβίκο. Το 1-2 με πέναλτι στο 59', που οι της ΑΕ 2002 διαμαρτυρήθηκαν για παράβαση εκτός μεγάλης περιοχής. Ο Λυρίτσης το εκτέλεσε εύστοχα. Στη συνέχεια  οι "ερυθρόλευκοι" πέτυχαν την ανατροπή με δύο γκολ του νεαρού Τζοβάρα, το 2-2 στο 65' με σουτ και το 3-2 στο 79' με κεφαλιά. Το τελικό 3-3 πέτυχε στο 89ο λεπτό ο 15χρονος Βασίλης Βαΐτσης που ήταν η "χρυσή" αλλαγή του Σπύρου Φώτου. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσεργής.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Δήμου, Μπικοράρος, Τσεργής, Σταθόπουλος, Βέργος, Σφέτσιος (30' λ.τρ. Φιλίππου), Στουμποβίκος (85' Αναστασίου), Κουλοχέρης, Μπένκα (75' Γώγος), Τζοβάρας.
Πανιώνιος: Παπασακελλαρίου, Βόγδανος, Γ. Μπασδάνης, Παπαδόπουλος, Σκουφογιάννης, Δ. Φώτου (75' Βούλγαρης), Γ. Φώτου, Κ. Μπασδάνης, Λυρίτσης (70' Καραγιώργος), Μοσχούδης, Ανγκόλι (80' Βαΐτσης).