Ελευθεριακός-Ακρόπολη 0-4

Δεν δυσκολεύτηκε η ομάδα του Βαγγέλη Τάχου στο πλαστικό της Γατζέας με αντίπαλο τον Ελευθεριακό. Η Ακρόπολη πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, σκοράροντας από δύο φορές σε κάθε ημίχρονο. Ο Κώστας Παλάντζας το 0-1 στο 9' ύστερα από πάσα του Κολυμήτρα και ο Μάριος Τσούτσας το 0-2 στο 17' αφού διεκδίκησε την μπάλα, κέρδισε την κόντρα και πλάσαρε εύστοχα. Τα άλλα τέρματα στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 51ο λεπτό, ο Παλάντζας χρίστηκε ξανά σκόρερ με πλασέ και το τελικό 0-4 στο 56' με ωραία ομαδική προσπάθεια. Η μπάλα πέρασε από πολλά πόδια παικτών της Ακρόπολης με τελικό αποδέκτη τον Μπέκο που έκανε προσποίηση, ελευθερώθηκε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ντεμπούτο σήμερα για τον 14χρονο Κυριαζή.

Η σύνθεση της Ακρόπολης: Σαρρής, Αξιώτης, Στύλας (75' Κυριαζής), Κ. Κολυμήτρας, Ευάγγ. Κουνής, Φώτου, Μπέκος, Πασσιάς (46' Βασ. Κουνής), Αντωνίου, Τσούτσας, Κ. Παλάντζας.