Ήττα με διαμαρτυρίες στα Ψαχνά

Προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα ο Ολυμπιακός Βόλου στο ντέρμπι του 4ου ομίλου και έτσι, παραμένει πρώτος αλλά στο +1 από τον Ηρακλή. Η ομάδα του Θωμά Μακρή ηττήθηκε 2-1 στα Ψαχνά, στο γήπεδο Μακρυκάμπας, εκφράζοντας πολλές διαμαρτυρίες για τη διαιτησία που είχε στη σημερινή αναμέτρηση και ειδικά για τα σφυρίγματα στο δεύτερο 45λεπτο. Ο Αραπίτσας με εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-1 στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, το 1-1 στο 56' από τον Μάκο και το 2-1 στο 69' από τον Ντέντια ύστερα από ασταθή απόκρουση του Ξανθά. Οι “ερυθρόλευκοι” ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Αραπίτσα στο 73' με κράτημα φανέλας ενώ ήταν έτοιμος να πλασάρει για γκολ, ενώ ένα δεκάλεπτο αργότερα σουτ του Μπούση από πλάγια θέση χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Τέλος, στις καθυστερήσεις ο Ντόντος δεν μπόρεσε να επωφεληθεί παράλληλη σέντρα του Αραπίτσα.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού Βόλου: Ξανθάς, Δημητριάδης, Βλαχόπουλος, Καψιώτης (80' Παπάζογλου), Χασιώτης, Γκίνης (70' Παγώνης), Μπούσης, Αραπίτσας, Μπάσαρι (37' Ντόντος), Αλαμάνης, Αλεξάνδρης.

Last modified onSaturday, 07 March 2015 20:43