ΠΑΣ Γιάννινα - Νίκη Βόλου (live)

Δύσκολη αποστολή για τη Νίκη Βόλου, που αντιμετωπίζει στα Ιωάννινα τον ΠΑΣ Γιάννινα για τη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Οι κυανόλευκοι θέλουν το θετικό αποτέλεσμα, για λόγους βαθμολογικούς και ψυχολογικούς, αφού συνεχίζουν να βρίσκονται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Περίπου 100 φίλαθλοι της Νίκης βρίσκονται στο γήπεδο

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Δείτε εδώ το pregame της αναμέτρησης

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ. Αδράνεια της άμυνας της Νίκης, ο Μιχαήλ σούταρε η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα 1-0

15' Ο Νικλητσιώτης έκανε το γύρισμα στην περιοχή, αλλά o Μιχαήλ διώχνει προ του Τζιώρα

16' Κίτρινη κάρτα στον Τσουκάνη

23' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσάβες, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ταϊρη

26' Γύρισμα του Τσάβες, ο Ταϊρης μπλοκάρει

Πέρασε μισή ώρα παιχνιδιού στους Ζωσιμάδες, χωρίς να μπορέσει να απειλήσει η Νίκη

33' Σουτ του Τσουκαλά μπλοκάρει ο Ταϊρης εύκολα

36' Ο Ίλιτς χάνει το κοντρόλ και μαζί μία καλή ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

B' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγές για τον ΠΑΣ. Περνούν στο παιχνίδι οι Σκόνδρας και Χαρίσης, αντί των Στρούνα και Μπέριος

49' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ 2-0. Ο Μανιάς εκμεταλλεύεται τη σέντρα του Μιχαήλ και με κεφαλιά γράφει το 2-0

53' Σουτ του Νικλητσιώτη κοντράρει και περνάει κόρνερ

54' Αλλαγή για τη Νίκη. Αντί του Τσουκάνη, Σταμπολζίεφ

61' Αλλαγή για τη Νίκη. Ο Γιαννιτσάνης αντί του Κυζιρίδη

63' Ακυρώνεται σωστά γκολ του ΠΑΣ για οφσάιντ του Τζημόπουλου που ήταν ο σκόρερ

65' Ζήτησαν πέναλτι οι γηπεδούχοι σε πέσιμο του Τσάβες στην περιοχή, παίζεται δείχνει ο Αμπάρκιολης

72' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη να μειώσει. Ο Γιαννιτσάνης απέναντι στον Βελλίδη, αλλά το σουτ που επιχείρησε κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Βελλίδη

75' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ 3-0. Ο Ίλιτς απέναντι από τον Ταϊρη πλασάρει και κάνει το 3-0 μετά από πάσα του Μανιά

77' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Νικλητσιώτη, ο Σκούρτης

79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Ιλιτς, ο Ηλιάδης

82' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ και 4-0... Ο Τσουκαλάς ο σκόρερ με σουτ μετά από πάσα του Τσάβες