Δυσκολεύτηκε η Μεταμόρφωση

Τα εύκολα δύσκολα έκανε στο τέταρτο δεκάλεπτο η Μεταμόρφωση, ωστόσο δεν το «πλήρωσε» και πανηγύρισε τη νίκη στο κλειστό «Βάκης Παρασκευόπουλος, με 65-57 επί των Διόσκουρων Κοζάνης για τη Γ' Εθνική.

Οι κιτρινόμαυροι διατηρούσαν μία σταθερή διαφορά σε όλο το παιχνίδι, ωστόσο κινδύνεψαν στο τέλος όταν οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 55-55. Με καλή άμυνα στα τελευταία λεπτά, οι γηπεδούχοι δέχτηκαν μόνο δύο πόντους, πέτυχαν δέκα και κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο. Κορυφαίος ο Παρασκευάς με 17 από τη Μεταμόρφωση, ενώ ακολούθησαν στο σκοράρισμα Παπούλιας, Καραγεώργος και Νάνης.

Τα δεκάλεπτα: 26-20, 41-35, 55-45, 65-57

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγεώργος 12 (2), Ζήσης 3, Φαλαγκάρης, Παπούλιας 13 (1), Νάνης 11, Παρασκευάς 17, Σκαμάγκας, Τσιτσιγιάννης, Παλάσκας, Γιωτόπουλος 7 (1), Διανέλος, Αγκρής

ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ: Σισμάνης 8, Σκορδάρης 2, Ντόβας 15 (2), Καρανότας Σ. 16, Ζολώτας 6, Γκλιάνας 2, Μπάρμπας, Καρανότας Τ. 4, Ανδρίτσος 2

Last modified onSunday, 09 November 2014 21:28