ΠΑΟΚ - Νίκη Βόλου 3-0 (τελικό)

Η Νίκη Βόλου δοκιμάζεται στην άδεια Τούμπα για την 3η αγωνιστική της Super League, κόντρα στον ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι χωρίς τον κόσμο τους λόγω τιμωρίας θα αναζητήσουν την πρώτη τους εντός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι θα ψάξουν για τον πρώτο τους βαθμό.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ PREGAME ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

3' Κεφαλιά του Ρατς περνάει άουτ, μετά από σέντρα του Περέιρα

5' Γύρισμα του Σαλπιγγίδη στην περιοχή, μπλοκάρει ο Ταμπάκης

9' Επικίνδυνη σέντρα του Μακ, ο Αθανασιάδης προσπαθεί να βάλει την προβολή αλλά δεν μπορεί να σκοράρει. Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

12' O Ταμπάκης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια κεφαλιά του Περέιρα

17' Ο Αργύρης βγάζει σε κόρνερ προ του Περέιρα που ήταν έτοιμος να σκοράρει

18' Ανενόχλητος ο Αθανασιάδης στέλνει την μπάλα μόλις άουτ με προβολή

22' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης με πλασέ από τη μικρή περιοχή έκανε το 1-0

23' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Σωτηράκου μπαίνει ο Μαχλελής λόγω τραυματισμού

26' Κεφαλιά του Τζιόλη άουτ

34' Πρώτη τελική προσπάθεια για τη Νίκη. Σουτ του Μέτσε καταλήγει άουτ

37' Ωραία ατομική προσπάθεια του Ρόμπερτ Μακ, αλλά του σουτ καταλήγει άουτ

45' Πλασέ του Μουζακίτη, ο Γλύκος μπλοκάρει. Καλή στιγμή για τη Νίκη στο παιχνίδι

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

B' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Τζαβέλλα περνάει ο Κατσίκης λόγω τραυματισμού

47' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με το ξεκίνημα. Ο Περέιρα με πλασέ κάνει το 2-0

50' Σουτ του Σαλπιγγίδη μόλις άουτ

51' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Γιαννιτσάνη, ο Σταμπολζίεφ

53' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Περέιρα. Ο Ταμπάκης λειτουργεί ενστικτωδώς και διώχνει σε κόρνερ

54' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με Βίτορ και Κατσικά, με τον Ταμπάκη να μπλοκάρει

55' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Σκούρτης πλασάρει για να κάνει εξαιρετική επέμβαση ο Γλύκος.

Έχει ανοίξει το παιχνίδι και έχει γρήγορο ρυθμό

57' Κίτρινη κάρτα για τον Αθανασιάδη

59' Ο Σκούρτης δεν μπορεί να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας μετά από προσπάθεια του Μουζακίτη

61' Κίτρινη κάρτα στον Αργύρη

64' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Σαλπιγγίδης, μέσα ο Τσανδάρης

68' Σουτ του Τανδάρη μπλοκάρει ο Ταμπάκης

70' Σουτ του Σκούρτη άουτ

74' Άλλη μια εξαιρειτική προσπάθεια του Μακ, με τον Ταμπάκη να μπλοκάρει

76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Τζιόλη, ο Μάρτενς

79' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Αθανασιάδη από τον Ίβενς. Τραβηγμένη απόφαση από τον διαιτητή

80' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ εκτελεί το πέναλτι και κάνει το 3-0

83' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Σκούρτη, ο Κορέτα που κάνει ντεμπούτο

93' Σουτ του Κάτσε άουτ