Παναιτωλικός-Ολυμπιακός Βόλου (live)

Αγκαλιά με την πρόκριση στους 16 βρέθηκε ο Ολυμπιακός Βόλου στο Αγρίνιο κόντρα στον Παναιτωλικό, για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας. Κέρδισε με 2-0 αλλά ο Παναθηναϊκός παραχώρησε ισοπαλία στα Χανιά, ενώ κέρδιζε στο πρώτο μέρος με 0-2, έγινε 2-2.

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

A' HΜΙΧΡΟΝΟ

8' Σουτ του Μύγα με το αριστερό πέρασε άουτ

11' Ο Θέος με σουτ δεν κατάφερε να σκοράρει με τον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού εκτός θέσης

16' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό. Ο Μπίτανγκ με σουτ ανοίγει το σκορ στο Αγρίνιο! Μετά από κλέψιμο της μπάλας, ο Μπιτάνγκ με δυνατό σουτ πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ

20' Κεφαλιά του Μαλεζά άουτ

22' Πλασέ του Μήλιου μπλοκάρει ο Κολίτσι

30' Πιέζει ο Παναιτωλικός για την ισοφάριση. Διακοπή στο ματς καθώς Μύγας και Μαργαρίτης βρίσκονται στο έδαφος

30' Κίτρινη κάρτα στον Μαργαρίτη

32' Χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Παπουτσογιαννόπουλο να στέλνει την μπάλα με προβολή ψηλά άουτ

34' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό Βόλου! Ο Διαμαντόπουλος σε κενή εστία κάνει το 0-2! Σε μία υποδειγματική αντεπίθεση, ο Θέος έσπασε την μπάλα στον αμαρκάριστο Διαμαντόπουλο για το δεύτερο γκολ των ερυθρολεύκων

42' Γέμισμα του Μπιτάνγκ, ο Κουτρομάνος απομακρύνει προ του Διαμαντόπουλου

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μαρτίνεθ μπαίνει στη Θέση του Κορνελάτου

46' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Γοδόι και Κούστας εκτός παιχνιδού και οι Εντζεγκέλε και Κάπελ στο τερέν

48' Σουτ του Μπιτάνγκ δεν ανησυχεί τον Στεφανάκο

49' Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντόπουλο

56' Σουτ του Μήλιου μετά από ωραία ατομική προσπάθεια, μπλοκάρει ο Κολίτσι

58' Σουτ του Κάπελ και πάλι ο Κολίτσι σε σωστή θέση μπλοκάρει

63' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αντί του Βασιλείου ο Άλβες

63' Εκτέλεση φάουλ από τον Γιαλούση η μπάλα έφυγε άουτ

64' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Θέου, ο Μακρυδημήτρης

68' Σουτ του Κάπελ, ο Κολίτσι και πάλι δηλώνει παρών

Στο 75' τα Χανιά σκοράρουν στην Κρήτη και κάνουν το 1-2... Μεγάλο ενδιαφέρον πλέον και στα δύο παιχνίδια

Στο 75' το παιχνίδι στο Αγρίνιο παραμένει το 0-2 υπέρ του Ολυμπιακού Βόλου

Γκολ για τα Χανιά στην Κρήτη και 2-2... Αν μείνει αυτό το αποτέλεσμα, τα Χανιά περνάνε στην επόμενη φάση

87' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μπιτάνγκ ο Καρράς