Νίκη με 1-0 για τον Εθνικό Γαζώρου

Πέμπτη νίκη σε έξι ματς του Εθνικού Γαζώρου στις Σέρρες με τους παίκτες του Μάκη Κατσαβάκη να κερδίζουν τον Τύρναβο στο ματς του Σαββάτου για την 11η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Football League. Ο Εθνικός Γαζώρου κέρδισε με 1-0 χάρη σε ένα γκολ του Νταβόρ Σκέριαντς με ανάποδο ψαλιδάκη στο 42’. Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι ένα λεπτό πριν χριστεί σκόρερ. Δοκάρι πάντως είχαν και οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μπάρος.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ: Μέλκα, Κωφοκώτσιος, Μερεσιώτης, Δέντσας, Τζούριτς, Χατζηδημητρίου, Παπαδόπουλος (72' Παναγιωτίδης), Γαϊδαρτζής (87' Σρντιτς), Σκέριαντς, Ναστέφσκι (82' Κοσμίδης), Τσουβλατσίδης.

ΤΥΡΝΑΒΟΣ: Ντάλλας, Σκούπρας, Τέλλος, Βανγκέλι, Σιάτρας (83' Ευαγγέλου), Σαχινίδης (52' Γεωργίου), Ντατίδης, Μπάρος, Αντρέ, Όμο (53' Τσούκαλος), Ντε Πάουλα.