Έξι γκολ-χρυσάφι από τον Τσιουρέλη

Ο Κώστας Τσιουρέλης ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής χθες για τον Πύρασο με τα δύο τέρματα που σημείωσε. Ο 28χρονος μεσοεπιθετικός έφθασε στα έξι και είναι αρχισκόρερ για την ομάδα της Νέας Αγχιάλου τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα, ενώ είναι αυτός που έχει πετύχει τα περισσότερα γκολ αναφορικά με τις τρεις ομάδες της Μαγνησίας στην κατηγορία. Χθες "χτύπησε" με το κεφάλι. Μέσα στη μικρή περιοχή σε ρόλο κρυφού κυνηγού, αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο τις σέντρες του Μυργιώτη και του Αναστασίου και χάρισε το τρίποντο στους "κυανόλευκους". Αισθητά καλύτερος στις φετινές του εμφανίσεις. Είναι ο μοναδικός παίκτης του Πυράσου που έχει το απόλυτο των συμμετοχών, 18 ματς σε 18 αγωνιστικές για την ομάδα του. Πέρυσι έπαιξε 22 φορές με 1159 λεπτά και 1 γκολ. Ήδη μετράει 18 παιχνίδια, με περισσότερο χρόνο -1490 λεπτά- και 6 γκολ. Στο ματς με τον Θεσπρωτό, ενώ ο Πύρασος έχανε 0-1, σκόραρε για την ισοφάριση και το προβάδισμα (τελικό σκορ 3-1). Στο ματς με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης άνοιξε το δρόμο της νίκης (2-0). Πριν τα Χριστούγεννα, σφράγισε την εύκολη νίκη επί του Φωκικού (το τρίτο γκολ στο 3-0). Χθες πέτυχε και τα δύο τέρματα-χρυσάφι για το σύνολο του Στέφανου Ξηροφώτου κι εφόσον συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό, μπορεί να φθάσει σε διψήφιο αριθμό τερμάτων, προσφέροντας σημαντικές λύσεις στους "κυανόλευκους".

Last modified onMonday, 18 January 2016 17:36