noodles volos banner

Η βαθμολογία σε Α' και Β' ΕΠΣΘ

  • Κατηγορία ΕΠΣΘ

Μεγάλωσε τη διαφορά από τη δεύτερη θέση ο Θησέας, καθώς πλέον βρίσκεται στο +6 απ’ αυτή μετά το δικό του διπλό στο ΕΤΒΑ με 1-4 επί του Πηλέα και την ήττα του Πρωτεσίλαου στη Σκιάθο με 3-0.

Το ίδιο πέτυχε και η Δήμητρα στον δεύτερο όμιλο της Β’ ΕΠΣΘ, εκμεταλλευόμενη το ρεπό των Μυρμηδόνων, ενώ στον πρώτο όμιλο συνεχίζουν χέρι-χέρι στην κορυφή με το απόλυτο Αγία Άννα και Τοξότης.

Α’ ΕΠΣΘ/9η αγωνιστική

Ηρακλής Β.- Μαγνησιακός 1-2
Πηλέας- Θησέας 1-4
Σαρακηνός- Διαγόρας 0-2
Πύρασος- Ανθ. Γαζής 4-1
Αγ. Παρασκευή- Αίας 0-1
Παγασητικός- Ακρόπολη 1-3
Σκιάθος- Πρωτεσίλαος 3-0

Η βαθμολογία

1. ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ (23-5) 25

2. ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ (26-14) 19

3. ΣΚΙΑΘΟΣ (17-6) 19

4. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΕΦ. (13-3) 18

5. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (20-11) 15

6. ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ (12-7) 15

7. ΠΥΡΑΣΟΣ (13-8) 14

8. ΑΚΡΟΠΟΛΗ (18-16) 14

9. ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (19-8) 13

10. ΗΡΑΚΛΗΣ Β. (11-14) 7

11. ΠΗΛΕΑΣ (10-31) 7

12. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (8-19) 4

13. ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ (6-31) 4

14. ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ (10-32) 3

 

Β’ ΕΠΣΘ

Α’ όμιλος/7η αγωνιστική

ΑΕ 2002- Κένταυρος Ν.Π. 2-1

Εθνικός- Μακρινίτσα 6-2

Ιωλκός- Ελευθεριακός 1-2

Τοξότης- Ν.Α. Νίκης 3-0

Ν. Μαγνησιακός- Ιάσων Α.Μ. 0-1

Αγ. Άννα- Ε.Λ. Νηλέα 2-0

Ρεπό: Δύναμις

Η βαθμολογία

1. ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ (26-2) 18

2. ΤΟΞΟΤΗΣ (19-4) 18

3. ΙΑΣΩΝ Α. Μ. (13-5) 16

4. ΑΕ 2002 (13-2) 15

5. ΕΘΝΙΚΟΣ (15-7) 15

6. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ (7-14) 10

7. ΔΥΝΑΜΙΣ (8-11) 7

8. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ (6-10) 6

9. Ν.Α. ΝΙΚΗΣ (6-11) 5

10. ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ (2-8) 4

11. ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (5-20) 4

12. ΙΩΛΚΟΣ (8-17) 1

13. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν. Π. (5-20) 0

* Μακρινίτσα και ΑΕ 2002 έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Β’ όμιλος/7η αγωνιστική

Απόλλων Καν.- Αστέρας Ριζ. 0-0
Αγροτικός- Ηρακλής Αγ. Θ. 2-2
Ερμής- Δήμητρα Ευξ. 0-5
Αχιλλέας Αχιλ.- Μικροθήβες 1-1
Άθλος- Δάφνη 0-7
Αγχίαλος- Πανιώνιος 2-2
Ρεπό: Μυρμηδόνες

Η βαθμολογία

1.ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. (28-2) 21

2. ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ (9-4) 15

3. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (13-4) 13

4. ΔΑΦΝΗ (18-6) 12

5. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΙΖ. (13-9) 11

6. ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ (12-8) 11

7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ (10-12) 8

8. Φ.Θ. ΑΓΧΙΑΛΟΣ (16-10) 7

9. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΪΔΙΝΙΟΥ (8-14) 4

10. ΑΘΛΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (5-24) 3

11. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (10-12) 3

12. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. (3-16) 2

13. ΕΡΜΗΣ (7-30) 1

* Ένα παιχνίδι λιγότερο έχουν Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων και Απόλλων Καν.

**Ποινή μείον τριών βαθμών έχει ο Αγροτικός Αϊδινίου

 

 

 

04/12/2017 12:17