ΑΕ 2002-Μαγνησιακός 1-0

Σεφτέ στις επιτυχίες για την ΑΕ 2002. Η ομάδα των Καλών Νερών επικράτησε 1-0 του Μαγνησιακού στο γήπεδο του Αγίου Γεωργίου Νηλείας και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στην επιστροφή της στην Α' ΕΠΣΘ. Αντιθέτως, η βολιώτικη ομάδα είχε τρίτη ήττα στη σειρά και μάλιστα παραμένει "άσφαιρη". Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Πολυχρόνου με κεφαλιά στο 15ο λεπτό. Ο Μαγνησιακός είχε τις καλύτερες φάσεις στη συνέχεια, με κορυφαίες ένα σουτ του Προβιά σε άδειο τέρμα που έφυγε άουτ και ένα σουτ του Σοροβόλα που έδιωξε αμυντικός πάνω στη γραμμή, και οι δύο στο δεύτερο ημίχρονο.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Δήμου, Μπικοράρος, Τσεργής, Σταθόπουλος, Βέργος, Πότσκα (65' Σφέτσιος), Στουμποβίκος (55' Φιλίππου), Πολυχρόνου, Μπένκα (90' Ραφτόπουλος), Τζοβάρας.
Μαγνησιακός: Ανατολής, Ντούρο, Αντωνόπουλος (46' Βασιλείου), Γιαμαλής, Κόλα, Καραλής (75' Σοροβόλας), Τσιάνος, Προβιάς, Κρανιάς, Μωυσίδης (46' λ.τρ. Γένι), Σαλαμούρας.