Αχιλλέας-ΑΕ 2002 1-5

Θριαμβευτικό πέρασμα για την ΑΕ 2002 από το Αχίλλειο καθώς κέρδισε 5-1 τον τοπικό Αχιλλέα. Με πολύ καλή εμφάνιση, η ομάδα του Κώστα Μπέα δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους γηπεδούχους, που μετά το τρίτο τέρμα στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, κατέρρευσαν. Το 0-1 μόλις στο 5ο λεπτό ο Πολυχρόνου και το 0-2 ο Τζοβάρας στο 23ο. Ο Αχιλλέας μείωσε με τον Μπιζάτη με τη συμπλήρωση μισής ώρα αγώνα, αλλά καθοριστικό για την εξέλιξη του ματς ήταν το 1-3 που έγινε στο 48' από τον Μπένκα. Ο ίδιος παίκτης στο 78' ανέβασε το δείκτη του σκορ και το τελικό 1-5 έγραψε ο Γιώργος Τζοβάρας στο 90ό λεπτό. Αξίζει να αναφέρουμε ότι η διοίκηση του Αχιλλέα, με σύντομη ανακοίνωσή της στο magnesiasports, συγχαίρει την ομάδα της ΑΕ 2002 για τη σημερινή εμφάνιση και την πρόκριση. Στο επόμενο γύρο, ο σύλλογος των Καλών Νερών υποδέχεται τους Μυρμιδόνες.