Ιωλκός-Αγχίαλος 2-3

Κέρδισε πέναλτι και σκόραρε το νικητήριο γκολ της πρόκρισης ο Νίκος Φούκης για την Αγχίαλο Κέρδισε πέναλτι και σκόραρε το νικητήριο γκολ της πρόκρισης ο Νίκος Φούκης για την Αγχίαλο

Μπορεί η Ιωλκός να προηγήθηκε με 2-0 στο πρώτο μέρος χάρη σε γκολ των Γιώργη στο 24' και Μαγγιώρου στο 38', αλλά η Αγχίαλος έκανε την ολική ανατροπή στην επανάληψη και με τρία τέρματα πανηγύρισε τη νίκη-πρόκριση. Το 2-1 ο Τσακόγιας με σουτ στο 53', το 2-2 ο Μαυρόπουλος στο 75' με πέναλτι που κέρδισε ο Φούκης και το 2-3 στο φινάλε, στο 90ό λεπτό, με κεφαλιά του μικρόσωμου Φούκη που μπήκε έξυπνα στη φάση και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Για τους γηπεδούχους, ο Μαγγιώρος έχασε ευκαιρία να σκοράρει στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ενώ για το νεανικό σύνολο του Πλατανιά, καλές ευκαιρίες έχασαν στο β' ημίχρονο οι Δράγνης και Γιαννούχος. Στο επόμενο γύρο, η Αγχίαλος παίζει στην έδρα του Ηρακλή.