Μακρινίτσα – Απόλλων Κροκίου 6-0

Εύκολο μεσημέρι για τη Μακρινίτσα που συνέτριψε με 6-0 τον Απόλλωνα Κροκίου στο γήπεδο της Πορταριάς, με τον Παπαϊωάννου να πετύχει τέσσερα γκολ. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 2-0 υπέρ των γηπεδούχων με τον Βαρσαμά να ανοίγει το σκορ στο 7’ και τον Παπαϊωάννου να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 30’. Στην επανάληψη και πάλι ο Παπαϊωάννου με σουτ έκανε το 3-0 και στο 73’ ο Αδαμάκος πέτυχε το τέταρτο γκολ για τη Μακρινίτσα. Στο 75' και στο 84' ο Παπαϊωάννου «χτύπησε» ξανά και πέτυχε άλλα δύο τέρματα μετά από πάσες ασίστ του Θεοδωρόπουλου. Να αναφέρουμε ότι ο ελλιπής Απόλλων συμπλήρωσε ενδεκάδα αλλά δεν είχε αλλαγές σε αυτό το ματς.

Οι συνθέσεις:

ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ: Πρέζας, Αρβανίτης (65’ Πέτσης), Πουρνάρας, Παπακώστας, Ντελάκος (53’ Ανδρεάδης), Ψήφος, Βαρσαμάς (60’ Θεοδωρόπουλος), Παλάντζας, Παπαϊωάννου, Αδαμάκος, Αγγέλης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΡΟΚΙΟΥ: Απόλλων Κροκίου: Κοντογεωργάκης, Μπίνας, Κλουκουτάρας, Νιάκας, Βούλγαρης, Τοσούδης, Χρόνης, Πριάκος, Τσερκετζίδης, Φωτιάδης, Γαρυφαλλογιάννης.

Last modified onSaturday, 14 December 2013 20:40