Θετικό αποτέλεσμα, 1-1 ο Βόλος 2004 στο Αλκαζάρ

Θετικό αποτέλεσμα για τον Βόλο, καθώς πήρε 1-1 στο Αλκαζάρ από την ΑΕΛ παρουσία αρκετού κόσμου που παρακολούθησε την αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής Γυναικών, παίζοντας με παίκτρια λιγότερη για μεγάλο διάστημα. Οι γηπεδούχες προηγήθηκαν με γκολ ...από τα αποδυτήρια καθώς στο 1ο λεπτό η Μπούμπα άνοιξε το σκορ, ενώ για τον Βόλο ισοφάρισε στο 30ό η Φωτιενή Οικονόμου με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ της Γάτσιου. Η ΑΕΛ είχε δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος. Η Σύρμου είχε σουτ στο 40' που απέκρουσε η γκολκίπερ των “βυσσινοί”, οι Γάτσιου, Πούλιου έχασαν ευκαιρίες στην επανάληψη, ενώ στο 65' η Παπασακελλαρίου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, άδικη σύμφωνα με τους ανθρώπους της βολιώτικης ομάδος. Το αποτέλεσμα χαρακτηρίζεται θετικό καθώς η προετοιμασία του Βόλου κύλησε με προβλήματα τραυματισμών μέσα στην εβδομάδα, ενώ συν τοις άλλοις στο α' μέρος, δύο αθλήτριες αποχώρησαν τραυματίες από τον αγωνιστικό χώρο, ενώ στο τελευταίο τέταρτο η τερματοφύλακας Χατζηλαζάρου έπαιξε με χτύπημα στο χέρι.

Η σύνθεση του Βόλου 2004: Χατζηλαζάρου, Αλεξοπούλου, Σπανοπούλου, Κορωναίου (25' λ.τρ. Καλαμποκά), Αβντόλι, Γρηγοριάδη (38' λ.τρ. Σύρμου), Οικονόμου, Παπασακελλαρίου, Γουγούση, Γάτσιου, Πούλιου.