Πήρε το θεσσαλικό ντέρμπι η ΑΕΛ

Νικηφόρα ξεκίνησε το 2015 για τη Λάρισα και μάλιστα με νίκη σε Θεσσαλικό ντέρμπι. Οι βυσσινοί επικράτησαν με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας για τον Βόρειο Όμνιλο της Football League, σε ένα ματς που χαρακτηριστικό του ήταν το τσουχτερό κρύο, αφού έγινε με 1 βαθμό κελσίου.

Ο Νίκος Καρανίκας με ένα πολύ όμορφο γκολ έβαλε μπροστά στο σκορ την ΑΕΛ στο 19ο λεπτό για να τελειώσει έτσι το πρώτο ημίχρονο. Στο 72’ ο Πινδώνης με σουτ έγραψε το τελικό 2-0 με την Αναγέννηση να πιέζει μέχρι εκείνο το λεπτό για την ισοφάριση χωρίς να το καταφέρει.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ (Σάκης Αναστασιάδης): Αποστολίδης, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος, Δεληζήσης, Σαρακατσάνος, Νεμπεγλέρας (63' Περίκο), Μελισσάς, Καρανίκας, Μπλέντι, Πινδώνης, Γκούρτσας (93' Τσεμπερίδης)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Μέλκας, Σάββας, Παπαργυρίου, Στάμος, Οικονόμου, Κουλίδης, Γκουγκούδης, Νίκιτς (45' Υφαντής), Τζέκος (78' Παναγιωτόπουλος), Μπιτέλης, Μαυρίας (57' Βουτσιάς).