O Θησέας σε πλήρη παράταξη

Αυτή είναι η ομαδική φωτογραφία του Θησέα, σε μπλε φόντο και όχι πράσινο όπως έχουμε συνηθίσει την ομάδα της Αγριάς... Είναι το ποδοσφαιρικό τμήμα με επικεφαλής τον προπονητή τον Αντώνη Μάνδαλο (στα αριστερά) που φιλοδοξεί να διεκδικήσει με αξιώσεις την πρώτη θέση στον 1ο όμιλο της Α' ΕΠΣΘ. Μέχρι στιγμής, οι "πράσινοι" τα καταφέρνουν περίφημα καθώς βρίσκονται στη 2η θέση, στο -3 από την κορυφή, έχοντας κερδίσει όλους τους αγώνες, εκτός από δύο, αυτόν στο γήπεδο του Σαρακηνού (ισοπαλία 0-0) και αυτόν στο γήπεδο Διμηνίου (ήττα 2-0). Τέλος, όσον αφορά στο 2014, το έτος που φεύγει σε λίγες ημέρες αφήνει θετικές εντυπώσεις στον Θησέα, που αγωνίστηκε στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΘ ύστερα από αρκετά χρόνια (έχασε το τρόπαιο στα πέναλτι από τον Πύρασο), ενώ δύσκολα θα ξεχάσει κανείς την επική ανατροπή στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 2014-2015 κόντρα στη Σκιάθο, όταν το 0-4 στο 69ο λεπτό έγινε 5-4 με δύο γκολ στις καθυστερήσεις!