Σπουδαίος ο Ίωνας, 75-53 την Ανάληψη

Με εκπληκτικό τέταρτο δεκάλεπτο, κατά το οποίο έκανε επιμέρους σκορ 24-7, ο Ίωνας νίκησε με 22 πόντους διαφορά (75-53) την Ανάληψη. Οι γηπεδούχοι γύρισαν μέχρι το ημίχρονο το εις βάρος τους 11-12 στο 10' και πήραν προβάδισμα πέντε πόντων (31-26). Μετά το ισόπαλο με 21-21 τρίτο δεκάλεπτο, στο τέταρτο η ομάδα του Άγη Τζούμα έφτασε στον θρίαμβο. Ο καταιγισμός τριπόντων στην επανάληψη (συνολικά έντεκα) μαζί με την καλή άμυνα είναι η αιτία που ο Ίωνας πήρε τη νίκη και έδωσε σ’ αυτήν διαστάσεις.

Τα δεκάλεπτα: 11-12, 31-26, 51-46, 75-53

ΙΩΝΑΣ (Τζούμας): Τέγος 2 , Φωτιάδης Κ. 5 (1) Φωτιάδης Φ. 23 (6) Τσαρούχας 10 (2), Ροδολάκης 5 (1) Κυρτσόγλου, Τζικόπουλος 3 (1), Παλιόπουλος 6, Ευθυμίου 18, Γεωργόπουλος, Βασιλείου 1, Κέτουλας 2

ΑΝΑΛΗΨΗ (Βλιώρας): Ίλτσογλου, Κλείτσας, Γαλανάκης 11(3), Κοντάκης 14 (1), Συλεόπουλος 12 (1), Ευαγγελινός 1, Βελλίδης 2, Μωυσίδης 11, Κωλέτσης 2

Last modified onSunday, 20 November 2016 09:46