Νίκη Βόλου - Τορπέντο 0-1

Ένα δυνατό φιλικό παιχνίδι έδωσε η Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό, απέναντι στην Τορπέντο Μόσχας, από την οποία ηττήθηκε με 0-1. Ο Βίλιαν Φλουτ είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει πρόσωπα και σχήματα. Για τη Νίκη δεν αγωνίστηκαν ο Μαρινάκης που έχει υποχρεώσεις με την Εθνική Ελπίδων, καθώς και οι τραυματίες Ίβενς και Τζιώρας.

Το magnesiasports σας μετέφερε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Σε λίγο αναλυτικό ρεπορτάζ του αγώνα

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

2' Μακρινό σουτ του Σκούρτη μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Τορπέντο

5' Ο Ταμπάκης μπλοκάρει σουτ του Στέκλοφ

9' Κεφαλιά του Σκούρτη περνάει άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Ζέβνοφ

13' Καλή ευκαιρία για την Τορπέντο. Μετά από κάθετη του Στέκλοφ, ο Μιρζόφ μπήκε στην περιοχή και σούταρε, αλλά ο Ταμπάκης μάζεψε την μπάλα χωρίς πρόβλημα

16' Σουτ του Σωτηράκου φεύγει ψηλά άουτ

17' Ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Μουζακίτης έβγαλε τη σέντρα, αλλά ο Ροτζέριο δεν μπόρεσε να στείλει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα

19' Σουτ του Μιρζόφ έξω από την περιοχή, ο Ταμπάκης μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

26' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Σκούρτης σούταρε για να κοντράρει η μπάλα και να φτάσει στον Νικλητσιώτη που με πλασέ στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι

41' Κεφαλιά του Μιρζόφ, δεν ανησυχεί τον Ταμπάκη

45' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη. Μετά από σέντρα του Νικλητσιώτη, ο Σκούρτης πλάσαρε στην κίνηση άουτ...

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγές για τη Νίκη, περνούν στο παιχνίδι οι Αργυρίου και Κορέτα

52' Σουτ του Ροτζέριο Μάρτινς φεύγει λίγο άουτ

54' Ο Σκούρτης ελίχθηκε μέσα στην περιοχή και σούταρε, ο Μπουντάκοφ έπεσε και μπλόκαρε δύσκολα

56' ΓΚΟΛ για την Τορπέντο. Με δυνατό συρτό σουτ ο Σαλούγκιν σκοράρει και κάνει το 0-1

58' Αλλαγές για τη Νίκη. Μπαίνουν στο παιχνίδι Σταμπολζίεφ και Τσουκάνης, εκτός παιχνιδιού Σκούρτης και Σωτηράκος

60' Ο Κορέτα έβγαλε συρτά στην περιοχή, αλλά ο Κοτσαρίδης δεν μπόρεσε να βάλει την προβολή και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

69' Αλλαγή για τη Νίκη. Μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο ο Αναστασόπουλος, βγήκε ο Λάουξ

76' Αλλαγή για τη Νίκη. Ο Ροτζέριο φεύγει από το ματς και μπαίνει ο Γιαννιτσάνης

81' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αργυρίου, ο Μπουντάκοφ εύκολα

86' Σουτ του Κοτσαρίδη από καλή θέση φεύγει άουτ

90' Κίτρινη κάρτα στον Κομπάροφ

Καθυστερήσεις στο Πανθεσσαλικό

91' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουζακίτη η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

93' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ. Ο Γιαννιτσάνης κατέβασε ωραία την μπάλα, έκανε ένα βολ πλανέ, ο Μπουντάκοφ απέκρουσε για να σταματήσει η μπάλα στο δοκάρι

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Οι συνθέσεις:

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Ταμπάκης, Παπουτσογιαννόπουλος (46' Αργυρίου), Σωτηράκος (58' Τσουκάνης), Αργύρης, Καρασαλίδης, Λάουξ (Αναστασόπουλος), Κοτσαρίδης, Νικλητσιώτης (46' Κορέτα), Μουζακίτης, Ροτζέριο (76' Γιαννιτσάνης), Σκούρτης (58' Σκούρτης)

ΤΟΡΠΕΝΤΟ: Ζέβνοφ, Κατσαλάποφ, Ταρακάνοφ, Νοβοσέλτσεφ, Φομίν, Στέκλοφ, Πούτιλο, Κομπάροφ, Μιρζόφ, Κοκόσκα, Ούγκο Βιέϊρα

Στο 2ο ημίχρονο μπήκαν στο παιχνίδι οι: Μπουντάκοφ, Πούγκιν, Σαλούγκιν, Νταβίντοφ, Μπαγκάεφ, Κνιάζεφ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Στυλιάρας

Last modified onFriday, 05 September 2014 22:27