Επιτυχίες για τον ΠΑΟΒ

• Published in Πάλη

Στους τελευταίους αγώνες του αθλήματος για το 2013 πήρε μέρος ο Παλαιστικός Αθλητικός Ομιλος Βόλου οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 28 Δεκεμβρίου στο κλειστό γυμναστήριο Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης. Ο ΠΑΟΒ συμμετείχε με πέντε αθλητές κατακτώντας όλοι απο μία θέση στο βάθρο των νικητών. Οι προπονητές των αθλητών Δημήτρης και Στάθης Τζουμπουσλής δήλωσαν ικανοποιημένοι απο τις επιδόσεις των αθλητών σε όλες τις διοργανώσεις της χρονιάς που πέρασε, δίνοντας τους πολλά συγχαρητήρια, αφού το μόνο σίγουρο ειναι ότι τους αξίζουν. Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Παγκορασίδων και στα 62 κιλά κατέκτησε η Μαρκέλλα Τζουμπουσλή. Την τρίτη θέση στην κατηγορία Παμπαίδων Α' και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ρέλλος Ιωάννης. Την δεύτερη θέση στην κατηγορία Παμπαίδων Β'  και το αργυρό μετάλλιο στα 66 κιλά κατέκτησε ο Ευτυχίδης Απόστολος, την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στην ίδια κατηγορία στα 53 κιλά κατέκτησε ο Ρέλλος Χαράλαμπος. Στην κατηγορία Παμπαίδων Γ’ την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα 34 κιλά κατέκτησε ο Μιάμης Παναγιώτης.