Print this page

Πρόσκληση της Μαριάννας Καλαποδά στην Εθνική Νεανίδων

Άλλη μία τιμητική πρόσκληση για τον ΑΣ Αργώ Βόλου αυτή της Μαριάννας Καλαποδά στη συγκεντρωτική προπόνηση της προεθνικής νεανίδων,  την Τρίτη  30/1/2018 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, η οποία έρχεται να προστεθεί στις προσκλήσεις των πρώην αθλητριών του Λήδας Κάστανου, Βασιλικής  Διάλλα  και Μαρίας Τσιτσιγιάννη. Το γεγονός ότι σε σχετικά χρονικό διάστημα που λειτουργεί ο σύλλογος της Αργούς, υπάρχουν τόσες πολλές προσκλήσεις στελέχωσης εθνικών ομάδων με αθλήτριές του, κάνει τους ανθρώπους του συλλόγου ιδιαίτερα περιχαρείς, καθόσον βλέπουν τους κόπους τους να πιάνουν τόπο προς όφελος των παιδιών του.

Εύκολη νίκη των Γυναικών της Αργούς με 3-0, επί του ΑΣ Ιτέας

Μετά την ήττα της προηγούμενης εβδομάδας στην Ελασσόνα, η ομάδα των γυναικών επανήλθε στις νίκες το προηγούμενο Σάββατο (20/1) με την εντός έδρας επικράτηση επί του ΑΣ Ιτέας. Η Βολιώτικη ομάδα επιβλήθηκε εύκολα με 3-0 σετ,  χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες. Ο προπονητής της ΑΡΓΟΥΣ είχε τη ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεσή του.

Τα σετ: 25-18, 25-18, 25-9

ΑΣ Αργώ Βόλου (Σταθόπουλος-Ζαφειρίου): Τάσου, Σταυρακοπούλου, Γεωργουλοπούλου, Χαρχαρή, Φιλιππίδη, Καλαποδά, Γιαννετάκη, Χειμάρα, Σουφλή, Πώπου, Παπαρά, Γερολυμάτου

Διαιτητές: Παρασκευάς Θ., Κολτσίδας Ε., Βαρελόπουλος Ε.

Σε τροχιά πρόκρισης η ομάδα Κορασίδων της Αργούς, εκτός έδρας επικράτηση επί της Νίκης Βόλου με 3-0 σετ

Μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Νίκης Βόλου την προηγούμενη εβδομάδα, η Αργώ βρίσκεται σε τροχιά πρόκρισης στις 16 καλύτερερες ομάδες της περιφέρειας, αφού πλέον η κατάσταση με τις τρεις ομάδες που θα πάρουν το εισιτήριο αρχίζει να ξεκαθαρίζει. Στο παιχνίδι που έγινε στις 14 Ιανουαρίου, η Αργώ είχε εύκολο έργο  παρά την απουσία της Μαριάννας Καλαποδά που έμεινε εκτός αγώνα λόγω τραυματισμού και  πήρε καθαρή νίκη με 3-0 σετ, που της δίνει κατά πάσα πιθανότητα την πρόκριση στην επόμενη φάση. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα η πολύ καλή απόδοση της Χριστίνας Παίλα (επτά «άσσοι») που αντικατέστησε επάξια την τραυματία Καλαποδά.

Τα σετ του αγώνα: 18-25, 18-25, 10-25

Νίκη Βόλου (Γαλαζούλας): Σταφυλαράκη, Μαντζαβίνου, Τρίχα, Καρατάσιου, Ζηργάνου, Μπέτα, Στεργιοπούλου, Πούλιου, Βαταμίδου, Δωσά, Γαιτάνη, Νίκου, Μέλλιου, Καφαντάρη

Αργώ Βόλου (Σταθόποuλος-Ζαφειρίου): Γεωργουλοπούλου, Καλαποδά, Φιλιππίδη, Χειμάρα, Σουφλή, Πώπου, Παπάρα, Αμυγδαλοπούλου, Παίλα

Άμιλλα Τρικάλων 0* (0-15)

*Αργώ και Άμιλλα έχουν ένα ματς λιγότερο.

Νίκη με 3-0 οι Παγκορασίδες Α’ της Αργούς επί του ΓΣ Βόλου

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ομάδα παγκορασίδων Α' του ΑΣ Αργώ Βόλου. Τα κορίτσια της Αργούς, με πολύ καλή απόδοση, δε συνάντησαν δυσκολίες και κέρδισαν με 3-0 σετ την ομάδα του ΓΣ Βόλου. Ο αγώνας έγινε την Κυριακή (21/1) στο κλειστό «Βάκης Παρασκευόπουλος», στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος παγκορασίδων. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, Νίκη Βόλου-ΓΣ Αλμυρού 0-3.

Τα σετ του αγώνα: 25-11, 25-7, 25-18

Last modified onFriday, 26 January 2018 17:59
Επικοινωνία: [email protected]