noodles volos banner

Το Argo volley tournament be active2017 το Σαββατοκύριακο

  • Κατηγορία Βόλεϊ

Μια πολύ σημαντική διοργάνωση βόλεϊ θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο 29 Σεπτεμβρίου-1 Οκτωβρίου στην πόλη του Βόλου. Ο ΑΣ ΑΡΓΩ και ο ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ του Δήμου Βόλου συνδιοργανώνουν το διεθνές τουρνουά βόλεϊ παγκορασίδων «Argo volley tournament  be active2017».

Πρόκειται για ένα τουρνουά  πολύ  υψηλού επιπέδου, που διοργανώνεται για πρώτη φορά στην πόλη μας και το οποίο έχει ενταχθεί από Γενική Γραμματεία Αθλητισμού στις εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται στο  πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Αθλητισμού. Στο τουρνουά θα συμμετάσχουν οι ομάδες CSM TIMISOARA από τη Ρουμανία, ο ΆΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ από την Α1 Εθνική κατηγορία και τέσσερις ομάδες από τη Β΄ Εθνική κατηγορία, η ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ, ο Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ, η ΑΕΛ και οι ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ.

Ο ΑΣ ΑΡΓΩ στο πλαίσιο της ευαισθησίας που έχει επιδείξει όλα αυτά τα χρόνια προς τα κοινωφελή ιδρύματα, έχει εντάξει και τη διεξαγωγή του εν λόγω τουρνουά υπέρ της ενίσχυσης του Ορφανοτροφείου Βόλου.

Η αποστολή της Ρουμανικής ομάδας έφθασε την Τρίτη στην πόλη του Βόλου και μέχρι την έναρξη των κανονικών αγώνων του Σαββατοκύριακου θα κάνει κοινές προπονήσεις με τον ΑΣ ΑΡΓΩ σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΙΝΩΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΣ ΑΡΓΩ ΚΑΙ CSM TIMISOARA

 Τετάρτη 27/9

10.00-12.00 κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας

18.00-20.00 κλειστό γυμναστήριο Πορταριάς

Πέμπτη 28/09

10.00-12.00 κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας

 18.00-20.00 κλειστό γυμναστήριο Πορταριάς                                

Παρασκευή 29/09 

09.30-11.00 κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ  15 ΑΓΩΝΩΝ 6 ΟΜΑΔΩΝ

Παρασκευή 29/9

3 Αγώνες από 15.30-21.00 στο κλειστό γυμναστήριο Πορταριάς

16.30 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ-CSM  TIMISOARA

18.00 Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ-Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ

19.30 Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ-Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 Σάββατο 30/09

8 Αγώνες από 09.00-22.00 στο κλειστό γυμναστήριο Βάκης Παρασκευόπουλος

10.00 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ-Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

11.30 CSM  TIMISOARA-Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

13.00 Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ-Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

14.30 Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ-Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

16.00 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ-Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ

17.30  CSM  TIMISOARA-Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

19.00  Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ - Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

20.30  CSM  TIMISOARA-Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ

Κυριακή 1/10

4 Αγώνες από 09.00-17.00 στο κλειστό γυμναστήριο Βάκης Παρασκευόπουλος

10.00 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ-Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ

11.30 CSM  TIMISOARA-Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ

13.00 Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ-Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

14.30 Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ-Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ -