Logo
Print this page

Ήττα της γυναικείας ομάδας βόλεϊ της ΑΕΔ από τον ΓΣΒ

Για τον 2ο όμιλο του τοπικού πρωταθλήματος γυναικών της ΕΣΠΕΚΕΛ, ο Γ.Σ. Βόλου επικράτησε με 3-0 της ΑΕ Διμηνίου για την 1η αγωνιστική. Σε δελτίο Τύπου της ΑΕΔ τονίζεται:

«Δεν κατάφεραν τελικά να κάνουν την “έκπληξη” οι βολεϊμπολίστριες της Α.Ε. Διμηνίου, καθώς ηττήθηκαν από τον γηπεδούχο Γυμναστικό με 3-0 σετ (25-9, 28-26, 25-20). Η ομάδα του Διμηνίου μπήκε μουδιασμένη στο παιχνίδι και έχοντας χαμηλά ποσοστά στην πρώτη μπαλιά (υποδοχή), έχασε εύκολα το 1ο σετ με 25-9.

Η εικόνα του αγώνα άλλαξε άρδην στα δύο επόμενα σετ, καθώς οι κιτρινόμαυρες, ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή τους, πήραν κεφάλι στο σκορ προηγούμενες σταθερά στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού. Η τύχη όμως τους γύρισε την πλάτη, χάνοντας τον αγώνα στις λεπτομέρειες».

Γ.Σ. Βόλου (Γιόλας Απ.): Προφαντή Μ., Βαργιάμη Α., Αυγερινού Κ., Τριπύλα Γ., Σταμοπούλου Π., Ραμιώτη Π., Ράμπου Μ., Τσαπραΐλη Κ., Κωστοπούλου Β., Κωστή Β., Παπαδοπούλου Σ., Γιόλα Ουρ., Βαγγελούδη Κ., Καραδήμου Ε.

Α.Ε. Διμηνίου «Ιάσων - Κεραυνός» (Κουτσογιάννης Μαρίνος):  Ρακοβίτη Αικ., Κονταξή Ζ., Καζοπίδου Β., Σταυριανού Μ., Πατσή Σ., Μαλλιάρα Αν., Σαμούρη Α., Σωτηροπούλου Εμ., Πολυκανδριώτου Μ., Μαργαρίτη Χρ., Καρρά Β., Ιωακειμίδου Ελ., Μακρή Μ., Απατζίδου Σ.

Άριστη η διαιτησία των κ.κ. Κολτσίδα Ευάγγελου και Βαρελόπουλου Ευάγγελου.

Last modified onWednesday, 14 December 2016 02:48
Επικοινωνία: [email protected]