Νίκες για τα κορίτσια της Αργούς

Δεν δυσκολεύτηκαν οι νεάνιδες της Αργούς απέναντι στον ΓΣ Τυρνάβου και πήραν εύκολα την τρίτη τους κατά σειρά νίκη στο χθεσινό αγώνα της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νεανίδων Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδος. Η Αργώ με πολύ καλή ανάπτυξη στον επιθετικό τομέα, δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλό της την οποία κέρδισε με 3-0 σετ (25-16, 25-10, 25-20). Το προπονητικό επιτελείο είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεσή του.
ΑΣ ΑΡΓΩ: (Σταθόπουλος-Ρήγας) Παπούλια, Κουτσουνίδη, Καλοφορίδη, Λωρίδα, Διάλλα, Γεωργουλά, Γάκη, Παρισάκη, Ζαφειρίου, Γκαλάκου, Σταματίου, Τσιτσιγιάννη.
ΓΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ: (Μπουσπμούκης) Ντίντου, Λουλέ, Μάμανου, Σιάκα, Ζιώγα, Οικονόμου, Τζιβελέκου, Ράου.

Συνέχισαν και χθες τη νικηφόρα πορεία τους οι παγκορασίδες της Αργούς, πετυχαίνοντας την τρίτη τους νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες για το πρωτάθλημα παγκορασίδων της Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδας. Αυτή τη φορά επικράτησαν του ΓΣ Ελασσόνας στο κλειστό Εκθεσιακό Κέντρο Βόλου, με 3-0 σετ (25-20, 27-25, 25-17). Οι "κυανέρυθρες" έπαιξαν καλύτερα από τις αντιπάλους τους και πήραν δίκαια το νικηφόρο αποτέλεσμα που τους δίνει ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση.
ΑΡΓΩ: (Σταθόπουλος-Ρήγας) Ζαφειρίου, Τσιτσιγιάννη, Τσιτρά, Κονιστή, Φιλιππίδη, Πολυζώη, Κανέλλου, Χειμάρα, Νικοβιώτη, Βαλασσά, Στρούγγη, Βαλασά.
ΓΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: Tσιγγέλη, Μπαλογιάννη, Κορακίδη, Πίγκα, Διβράμη, Γεωργιάδη, Καλαντζή, Χατζηβασίλη, Γιαγκούλα, Λανάρη Αθ., Λανάρη Στ.