noodles volos banner

24 χρυσά, 13 αργυρά, 5 χάλκινα ο ΝΟΒ-Α σε διεθνή αγώνα βετεράνων

Το περασμένο Σαββατοκύριακο 18-19 Μαρτίου 2017 πραγματοποιήθηκε στο Ο.Α.Κ.Α. για τρίτη συνεχή  χρονιά ο Διεθνής Αγώνας -3η Σειρά Πανελληνίων Αγώνων Masters, υπό την αιγίδα της Ελληνικής Κολυμβητικής Ομοσπονδίας (ΚΟΕ), με συμμετοχή 67 Σωματείων από όλη την Ελλάδα καθώς και την Κύπρο, Τουρκία, Σερβία, Ρουμανία και 400 κολυμβητών-τριών άνω των 25 ετών.

Στη διοργάνωση αυτή έλαβε μέρος ο ΝΟΒ-Α με 26 αθλητές ( 15 άνδρες και 7 γυναίκες) και κατετάγη 4ος στη γενική βαθμολογία, που έχει ως εξής:

1ος ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ με 754,5  βαθμούς  σε 103 συμμετοχές

2ος ΩΚΕΑΝΟΣ με 662,5  βαθμούς   σε  97 συμμετοχές

3ος ΕΑΤ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ με 652 βαθμούς  σε  84 συμμετοχές

4ος ΝΟΒ-Α  με 556,5 βαθμούς  σε 72 συμμετοχές

5ος ΟΦΚ ΣΕΡΡΩΝ  με 514 βαθμούς  σε  79 συμμετοχές

Αναλυτικότερα οι κολυμβητές-τριες του ΝΟΒ-Α κατέκτησαν τις παρακάτω θέσεις:

 - Παπουτσής Αλέξανδρος:  1ος στα 50μ.-100μ.-200μ.Ύπτιο και 100μ. Πεταλούδα.

 - Ζαρκάδας Αναστάσιος:  2ος στα 200μ.-400μ. 1ος 800μ.-1.500μ. Ελεύθερο

- Τριανταφύλλου Βασίλης: 5ος στα 50μ. Πεταλούδα-12ος στα 50μ. Ελεύθερο-7ος 400μ.                      Ελεύθερο-9ος 100μ. Ελεύθερο

- Τουλούδης Νικόλαος:  3ος στα 200μ. Ελεύθερο -12ος στα 50μ. Ελεύθερο - 6ος στα 400μ. Ελεύθερο - 9ος στα 100μ. Ελεύθερο

-Βολιώτης Κων/νος:  2ος στα 200μ. Πρόσθιο - 1ος στα 400μ. ΜΑ - 1ος στα 200μ. Πεταλούδα-1ος 200μ. ΜΑΤ

- Βολιώτης Βλάσης: 1ος στα 200 Ελεύθερο-1ος 50μ. Ελεύθερο-1ος 400μ. Ελεύθερο-1ος 100μ. Ελεύθερο

- Κοτζιάς Αναστάσιος: 2ος στα 200μ. Πρόσθιο – 3ος στα 100μ. Πρόσθιο – 8ος στα 50μ.     Ελεύθερο – 4ος στα 50μ. Πρόσθιο

- Αναστασίου Κων/νος: 2ος στα 200μ. Μ.A.– 2ος στα 50μ. Ύπτιο – 4ος στα 200μ. Ύπτιο – 5ος στα 50μ. Ελεύθερο

- Τζώρτζης Αντώνης:  7ος στα 400μ. Ελεύθερο – 1ος στα 200μ. ΜΑ – 2ος στα 400μ. ΜΑ – 6ος στα 800μ. Ελεύθερο

- Κραβαρίτης Άθως:  1ος στα 100μ. Ελεύθερο – 1ος στα 200μ. Ελεύθερο – 1ος στα 400μ. Ελεύθερο

- Θεμελής Νικόλαος:  16ος στα 100μ. Ελεύθερο – 20ος στα 50μ. Ελεύθερο

- Τριανταφυλλίδης Γεώργιος:  14ος στα 50μ. Ελεύθερο – 11ος στα 50μ. Πεταλούδα

-Βλάχος Αντώνης:  14ος στα 50μ. Ελεύθερο – 11ος στα 100μ. Ελεύθερο – 9ος στα 200μ. Ελεύθερο

- Δουμπιώτης Λάκης:  1ος στα 400μ. Μ.Α. – 1ος στα 200μ. Μ.Α. – 2ος 200μ. Πρόσθιο

- Τσιπέλη Εμμανουέλα: 2η στα 50μ. Ελεύθερο – 1η στα 100μ. Ελεύθερο

- Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα: 1η στα 50μ. Πρόσθιο – 2η στα 200μ. Μ.Α. – 1η στα 100μ. Ελεύθερο – 1η στα 100μ. Πρόσθιο

- Ιωάννου Εσπεράντζα:  4η στα 50μ. Ελεύθερο – 4η στα 100μ. Ελεύθερο

- Κοντογεώργου Μαρία: 2η στα 200μ. Πρόσθιο – 6η στα 100μ. Πρόσθιο – 9η στα 50μ. Ελεύθερο – 8η στα 60μ. Πρόσθιο

- Κρατήρα Γεωργία: 2η στα 50μ. Πρόσθιο – 3η στα 200μ. Πρόσθιο – 2η στα 100μ. Πρόσθιο – 5η στα 50μ. Ελεύθερο

- Χασιώτη Εύη: 2η στα 400μ. Ελεύθερο – 2η στα 200μ. Μ.Α. – 4η στα 800μ. Ελεύθερο – 3η στα 50μ. Πεταλούδα

- Παπανικολάου  Ελισάβετ: 3η στα 200μ. Ελεύθερο – 13η στα 50μ. Ελεύθερο – 10η 100μ. Ελεύθερο

ΑΝΔΡΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β’ - ΣΚΥΤΑΛΕΣ

2η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο και  2η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο. με τους:

-Αναστασίου Κων/νο

-Τουλούδη Νικόλαο

-Ζαρκάδα Αναστάσιο

-Παπουτσή Αλέξανδρο

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ’-ΣΚΥΤΑΛΕΣ

4η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο

-Τζώρτζης Αντώνης

-Κοτζιάς Αναστάσιος

-Βλάχος Αντώνης

-Τριανταφύλλου Βασίλης

7η θέση στα 4Χ50μ Μ.Ο.

-Τζώρτζης Αντώνης

-Τριανταφύλλου Βασίλης

-Κοτζιάς Αναστάσιος

-Θεμελής Νικόλαος

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΣΤ’-ΣΚΥΤΑΛΕΣ

1η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο

-Βολιώτης Βλάσης

-Χαλέβας Δημήτριος

-Κραβαρίτης Άθως

-Βολιώτης Κων/νος

1η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.

-Βολιώτης Βλάσης

-Δουμπιώτης Λάκης

-Βολιώτης Κων/νος

-Χαλέβας Δημήτριος

 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Γ ΄– ΣΚΥΤΑΛΕΣ

4η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο

-Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα

-Κοντογεώργου Μαρία

-Χασιώτη Εύη

-Ιωάννου Εσπεράντζα

4η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.

-Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα

-Κοντογεώργου Μαρία

-Χασιώτη Εύη

-Ιωάννου Εσπεράντζα

 

ΜΙΧ (2 ΑΝΔΡΕΣ +2 ΓΥΝΑΙΚΕΣ)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β’ – ΣΚΥΤΑΛΕΣ

1η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.

-Παπουτσής Αλέξανδρος

-Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα

-Χασιώτη Εύη

-Αναστασίου Κων/νος

2η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο

-Παπουτσής Αλέξανδρος

-Δημητρακοπούλου Αλεξάνδρα

-Χασιώτη Εύη

-Αναστασίου Κων/νος

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ’ – ΣΚΥΤΑΛΕΣ

4η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο

-Ζαρκάδας Αναστάσιος

-Κοντογεώργου Μαρία

-Τζώρτζης Αντώνης

-Ιωάννου Εσπεράντζα

4η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.

-Ζαρκάδας Αναστάσιος

-Κοντογεώργου Μαρία

-Τζώρτζης Αντώνης

-Ιωάννου Εσπεράντζα

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Δ’ – ΣΚΥΤΑΛΕΣ

4η θέση στα 4Χ50μ. Μ.Ο.

-Κρατήρα Γεωργία

-Κοτζιάς Αναστάσιος

-Βολιώτης Κων/νος

-Παπανικολάου Ελισάβετ

7η θέση στα 4Χ50μ. Ελεύθερο

-Κρατήρα Γεωργία

-Κοτζιάς Αναστάσιος

-Βολιώτης Κων/νος

-Παπανικολάου Ελισάβετ

Ο πρόεδρος του ΝΟΒ-Α κ. Χρήστος Γεροβασίλης και τα υπόλοιπα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Ομίλου συγχαίρουν τους βετεράνους κολυμβητές-τριες  για τις επιτυχίες τους.

 

 

24/03/2017 13:05