noodles volos banner

Πολύ καλές εμφανίσεις στα Γαλαγάλεια για τον Υδάτινο Κόσμο

Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν οι κολυμβητές και κολυμβήτριες του Αθλητικού Συλλόγου Βόλου ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ στους αγώνες προαγωνιστικών κατηγοριών «ΓΑΛΑΓΑΛΕΙΑ 2017», που έλαβαν χώρα στις 12 Φεβρουαρίου 2017 στο δημοτικό κολυμβητήριο Καρδίτσας. Επιστέγασμα των προσπαθειών τους ήταν τα 8 μετάλλια που κατέκτησαν τόσο στα ατομικά όσο και στα ομαδικά αγωνίσματα, ενώ ξεχώρισαν για τους πολύ καλούς χρόνους που πραγματοποίησαν.

Συγκεκριμένα στα αγόρια ο αθλητής Τριανταφυλλίδης Ορέστης τερμάτισε στη δεύτερη θέση στα 100 μέτρα ελεύθερο, κατακτώντας το αργυρό μετάλλιο, ενώ ο Φωτεινόπουλος Παναγιώτης τερμάτισε στην τρίτη θέση στα 200 μέτρα μικτή ατομική, όπως επίσης και ο Δραπανάσκος Ιωάννης  στα 100 μέτρα πρόσθιο, κατακτώντας και οι δυο το χάλκινο μετάλλιο.

Στα κορίτσια η Μπαρή Φρειδερίκη τερμάτισε στην τρίτη θέση στα 100 μέτρα ελεύθερο κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο, όπως επίσης η Τσαντηρίδη Νικολέτα στα 200 μέτρα ελεύθερο, ενώ η Φραγκάκη Αικατερίνη κατέκτησε δυο χάλκινα μετάλλια στα 100 και στα 200 μέτρα ελεύθερο.

Στις σκυταλοδρομίες 50 μέτρα ελεύθερο η ομάδα των κοριτσιών 10 ετών, αποτελούμενη από τις Παναγοπούλου Ευαγγελία, Κουκουβίνου Άννα Μαρία, Γκελντή Δέσποινα και Τσαντηρίδη Νικολέτα, τερμάτισε στην τρίτη θέση, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.

Αναλυτικά ο Α.Σ.Β. ΥΔΑΤΙΝΟΣ ΚΟΣΜΟΣ συμμετείχε στους αγώνες με 19 αθλητές και αθλήτριες, οι οποίοι εκτός από τα μετάλλια που κατέκτησαν, εντυπωσίασαν με την πολύ καλή τεχνική τους και είχαν πολύ καλά πλασαρίσματα στις τελικές σειρές των αγωνισμάτων τους:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (25m)

Κουκουβίνος Απόστολος: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

Τριανταφυλλίδης Ορέστης: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

Βολιώτης Αριστείδης: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (25m)

Μπαρή Φρειδερίκη: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

Πολυτεχνίδη Ελπίδα: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (25m)

Βαίτσης Νικόλαος: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

Δραπανάσκος Ιωάννης: 100m ΠΡΟΣΘΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

Θεοχάρης Δημήτριος: 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (25m)

Κουκουβίνου Άννα Μαρία: 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

Βαβίτσα Αργυρούλα: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m EΛΕΥΘΕΡΟ

Παναγοπούλου Ευαγγελία: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m EΛΕΥΘΕΡΟ

Γκελντή Δέσποινα: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

Τσαντηρίδη Νικολέτα: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200m EΛΕΥΘΕΡΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (25m)

Αναγνώστου Δημήτριος: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΥΠΤΙΟ, 50m ΠΡΟΣΘΙΟ

Σούτσι Άρμπρι: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 100m ΥΠΤΙΟ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ

Φωτεινόπουλος Παναγιώτης: 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ, 200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (50m)

Φραγκάκη Αικατερίνη: 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΥΠΤΙΟ

Βαρσαμή Ευφροσύνη: 50m ΠΡΟΣΘΙΟ, 100m EΛΕΥΘΕΡΟ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (50m)

Ριζάκης Άγγελος Λεωνίδας: 200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ, 50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

 Το Δ.Σ. του Συλλόγου συγχαίρει όλους τους αθλητές για τις εξαιρετικές επιδόσεις τους και τους εύχεται καλή δύναμη και καλή συνέχεια στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Πολλά συγχαρητήρια και στην προπονήτρια της προαγωνιστικής ομάδας κ. Αλεξάνδρα Κωνσταντά για την  πολύ καλή προετοιμασία των αθλητών καθώς και στον προπονητή των επίλεκτων αθλητών κ. Δημήτρη Λιάπη.

22/02/2017 16:25