Logo
Print this page

Έπιασαν όρια και κατέκτησαν μετάλλια στα Τρίκαλα οι αθλητές στίβου της Νίκης Β.

Καταγράφοντας εξαιρετικές επιδόσεις, κατακτώντας συνολικά 2 χρυσά, 3 αργυρά, 1 χάλκινο μετάλλιο και πετυχαίνοντας όρια για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στην Καβάλα, επέστρεψαν από τα Τρίκαλα οι αθλητές κι οι αθλήτριες του τμήματος στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ», που συμμετείχαν στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α’ που διεξήχθη την Κυριακή 22 Απριλίου.

Να σημειωθεί ότι στην αποστολή  συμμετείχαν και αθλητές/τριες, που για  πρώτη φορά έλαβαν μέρος σε τέτοια διοργάνωση, κάνοντας περήφανους όχι μόνο τους γονείς τους που βρέθηκαν στα Τρίκαλα για να τους εμψυχώσουν, αλλά και τους προπονητές, τα μέλη της Διοικούσας Επιτροπής και τον Σύλλογο.

Στην κατηγορία των παμπαίδων:

Ο Μάνης Χάρης κατέλαβε την 1η θέση στα 150μ. (όριο για Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

Ο Καλαμποκάς Χρήστος κατέλαβε την 2η θέση στα 150μ. (όριο για Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

Ο Μιχάλης Βαγγέλης κατέλαβε την 3η θέση στο άλμα εις τριπλούν

Ο Ιορδανίδης Κωνσταντίνος κατέλαβε την 4η θέση στη σφαίρα

Ο Ανδρεάδης Κωνσταντίνος την 5η θέση στα 300μ. μετ’ εμποδίων

Ο Ζαμουρίδης Άγγελος κατέλαβε την 7η θέση στα 150μ.

Στα 4×300μ. η ομάδα της Νίκης Βόλου με τους αθλητές: Ανδρεάδη Κωνσταντίνο, Καλαμποκά Χρήστο, Μάνη Χάρη και Μιχάλη Βαγγέλη, κατέλαβαν την 1η θέση και με τις επιδόσεις τους πέτυχαν τα όρια για την συμμετοχή τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην Καβάλα.

Στην κατηγορία των παγκορασίδων:

Η Τάκη Κωνσταντίνα κατέλαβε την 2η θέση στα 2.000μ.

Η Τσιάνου Ανδρομάχη κατέλαβε την 4η θέση στα 300μ. μετ’ εμποδίων

Η Κωστούλα Έλμα κατέλαβε την 5η θέση στο άλμα εις ύψος

Η Παπασακελλαρίου Σταυρούλα κατέλαβε την 5η θέση στα 1.000μ.

Η Σούκια Ιωάννα κατέλαβε την 7η θέση στα 80μ. μετ’ εμποδίων

Η Νεοχωρίτη Φωτεινή κατέλαβε την 9η θέση στο άλμα εις μήκος

Η Χατζημπύρρου Μαριάννα κατέλαβε την 16η θέση στο άλμα εις μήκος

Η Βελέντζα Ανδρομάχη κατέλαβε την 10η θέση στο άλμα εις μήκος

Η Ιωακειμίδου Αγάπη κατέλαβε την 24η θέση στα 80μ.

Στα 4×80μ. η ομάδα της Νίκης Βόλου με τις αθλήτριες: Βελέντζα Ανδρομάχη, Τσιάνου  Ανδρομάχη, Νεοχωρίτη Φωτεινή και Παπασακελλαρίου Σταυρούλα, κατέλαβαν την 2η θέση και με τις επιδόσεις τους πέτυχαν τα όρια για την συμμετοχή τους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που στην Καβάλα.

Η Νίκη Βόλου, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων και την συγκέντρωση της βαθμολογίας, κατέκτησε τη δεύτερη θέση μεταξύ των συλλόγων της Μαγνησίας και την τέταρτη θέση στη γενική κατάταξη μεταξύ 25 συλλόγων.

Την αποστολή της Νίκης συνόδευσαν οι προπονητές Παύλος Παρασκευόπουλος, Αποστόλης Βλαχάβας, Βάσω Κολλυμένου και Δήμητρα Αηδονίδου, τα μέλη της Διοικούσας Επιτροπής κι αρκετοί γονείς.

Last modified onWednesday, 25 April 2018 11:49
Επικοινωνία: [email protected]