Logo
Print this page

«Σάρωσαν» αθλητές κι αθλήτριες της Νίκης Βόλου στα Τρίκαλα

Πολύ δυναμικά ολοκλήρωσε την αποστολή της στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚ Α' που διεξήχθη στα Τρίκαλα, η ομάδα στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ». Συνοδευόμενοι από προπονητές, διοικούσα επιτροπή, γονείς και φίλους, οι αθλητές και οι αθλήτριες που αγωνίστηκαν τους αντάμειψαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, τόσο με τις επιτυχίες όσο και για την προσπάθειά τους. Η μικρή κατηγορία της αγωνιστικής ομάδας απέδειξε ότι θα δώσει ακόμη πιο δυνατές συγκινήσεις και ''μάχες''.

Συγκεκριμένα:

Η Μαρία Σταματίου κατέλαβε την 1η θέση στα 80μ. (χρυσό μετάλλιο) και πήρε την πρόκριση για τους Πανελλήνιους αγώνες

Ο Χάρης Μάνης κατέλαβε την 2η θέση στα 80μ.(ασημένιο μετάλλιο) και πήρε την πρόκριση για τους Πανελλήνιους αγώνες

Ο Χρήστος Γκαράς κατέλαβε την 2η θέση στα 150μ .(ασημένιο μετάλλιο) και πήρε την πρόκριση για τους Πανελλήνιους αγώνες

Η Αλίκη Καραγεωργοπούλου κατέλαβε την 3η θέση στα 300μ.(χάλκινο μετάλλιο) και πήρε την πρόκριση για τους Πανελλήνιους αγώνες

Ο Κων/νος Ανδρεάδης κατέλαβε την 2η (ασημένιο μετάλλιο) θέση στα 100μ.εμπόδια

Η Ανδρονίκη Ευθυμιοπούλου κατέλαβε την 3η (χάλκινο μετάλλιο) θέση στα 600μ.

Η Αλεξάνδρα Παπαμαργαρίτη κατέλαβε την 3η (χάλκινο μετάλλιο) θέση στη σφαίρα

Η Κων/να Τάκη κατέλαβε την 4η θέση στα 600μ.

Η Ξανθίππη Φιλατζικιώτη κατέλαβε την 6η θέση στα 300μ.

Ο Κων/νος Ιορδανίδης κατέλαβε την 6η θέση στη σφαίρα

Η Δήμητρα Αλεξανδρίδου κατέλαβε την 7η θέση στα 1000μ.

Ο Θάνος Παπαβασιλείου κατέλαβε την 12η θέση στα 80μ.

Επίσης το τμήμα στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ» κατέλαβε την 1η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ300μ, στους ΠΠ Α' στην οποία συμμετείχαν οι: Μάνης Χάρης, Ανδρεάδης Κων/νος, Καλαμπουκάς Χρήστος, Γκαράς Χρήστος και την 3η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ300μ. στις ΠΚ Α' στην οποία συμμετείχαν οι: Σταματίου Μαρία, Καραγεωργοπούλου Ιωάννα, Φιλατζικιώτη Ξανθίππη, Καραγεωργοπούλου Αλίκη και οι οποίοι προκρίθηκαν όλοι τους για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, το οποίο θα διεξαχθεί στην Καβάλα στις 15-16/7/2017.

Ο έφορος στίβου Στέργιος Φάτσης και η διοικούσα επιτροπή συγχαίρουν τους προπονητές  Παύλο Παρασκευόπουλο και Αποστόλη Βλαχάβα καθώς και όλους τους αθλητές/τριες που συμμετείχαν για την προσπάθεια και τις επιτυχίες τους.

Last modified onMonday, 08 May 2017 16:01
Επικοινωνία: [email protected]