Συνεχίστηκαν και στο ΣΕΦ οι επιτυχίες του στίβου της Νίκης Β.

Με το «δεξί» ξεκίνησε το τμήμα στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ» τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2017, καθώς μετά τις εξαιρετικές επιδόσεις που σημείωσαν αθλητές κι αθλήτριες στην ημερίδα κλειστού στίβου στη Θεσσαλονίκη, το τμήμα στίβου της Νίκης Βόλου συμμετείχε το Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2017, σε ημερίδα κλειστού στίβου στο ΣΕΦ, καταγράφοντας νέες επιτυχίες και κατακτώντας υψηλές θέσεις.

Στην ημερίδα συμμετείχαν πέντε αθλητές από το τμήμα της Νίκης Βόλου.

Ειδικότερα:

Η Έφη Φλώρου κατέκτησε τη 2η θέση στα 3000Μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 10) με επίδοση 10΄24΄΄732.

Η Δήμητρα Τσουκαλά κατέκτησε την 11η θέση στα 60Μ γυναικών (ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 63) με επίδοση 7΄΄89 3.

Ο Χρήστος Γκαράς κατάκτησε την 1η θέση στα 300Μ ΠΠ Α’ (ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 30)  με επίδοση 39΄΄094.

Ο Χάρης Μανής κατέκτησε την 8η θέση στα 60Μ ΠΠ Α’  (ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 38) με ΕΠΙΔΟΣΗ 7'' 80 - (16 καλύτερες επιδόσεις προκρίθηκαν για το πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου στο ΣΕΦ)

Η Μαρία Σταματίου κατέκτησε την 9η θέση στα ΣΤΑ 60Μ ΠΚ Α’ 9Η ΘΕΣΗ (ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ 80)  με ΕΠΙΔΟΣΗ 8'' 33  - (16 καλύτερες επιδόσεις προκρίθηκαν για το πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου στο ΣΕΦ)

Την αποστολή συνόδευσαν οι προπονητές Παύλος Παρασκευόπουλος, Απόστολος Βλαχάβας και Βάσω Κολλυμένου καθώς και το μέλος της Δ.Ε. του τμήματος στίβου Στέλιος Σταματίου.

Η αποστολή αναχώρησε το απόγευμα της Παρασκευής 3 Φεβρουαρίου κι επέστρεψε το Σάββατο το βράδυ.

Επισημαίνεται ότι αυτοί οι αγώνες ήταν οι πρώτοι για το 2017 σε δρομικά αγωνίσματα και έδιναν το εισιτήριο για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανδρών - γυναικών κλειστού στίβου στο ΣΕΦ που θα γίνει στις 18 και 19 Φεβρουαρίου και στο οποίο θα λάβουν μέρος οι παρακάτω αθλητές της Νίκης Βόλου: