noodles volos banner

Αρκετοί Βολιώτες στη λίστα του ΣΕΓΑΣ με τους καλύτερους αθλητές

Οι Χρήστος Γκαράς, Δήμητρα Τσουκαλά, Ευσταθία Φλώρου, Ιωάννα Μπίλη, Παναγιώτης Γούλας, Ευάγγελος Σαρρής Βασιλική Αθανασού, Μαρία Κοτρούτσου και Κατερίνα Βέργου είναι οι Βολιώτες, που ανήκουν  σε βολιώτικα σωματεία και βρίσκονται στη λίστα με τους καλύτερους αθλητές στίβου, που ανακοίνωσε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Θεσσαλίας. Η σχετική ανακοίνωση αναφέρει:

«Μετά την ανακοίνωση  του ΣΕΓΑΣ  με τη λίστα  των καλύτερων  αθλητών  ανά κατηγορία, για το  έτος 2016, η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ  ανακοινώνει τους  αθλητές της Θεσσαλίας που βρίσκονται στην  οκτάδα  της λίστας,  με  τους  καλύτερους  Έλληνες αθλητές.

Ο ιδιαίτερα μεγάλος αριθμός  των  αθλητών ( Σαράντα Επτά) της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, αποδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο την δυναμική, την αξία, την παράδοση, την τεχνογνωσία, την οργάνωση και την προσπάθεια  των αθλητών, των προπονητών, των θεσμικών παραγόντων και εν γένει των ανθρώπων  της Θεσσαλίας, που στηρίζουν  και προάγουν  το οικοδόμημα του Στίβου.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α΄

1.       ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ ]-[1ος στα 80μ  με  9.00] και [3ος  στα 150μ  με  16,93]

2.       ΚΑΤΣΙΩΠΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [6ος  στα 600μ  1.28.04 και  6ος στα 1000μ  με 2.44.97]

3.       ΓΚΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  [ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ]-   [4ος στα 300μ εμπ  με  42.75]

4.       ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [ 2ος στο ΥΨΟΣ  με  1.78]

5.       ΝΟΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ  [ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ]-   [ 4ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ  με 12.52]

6.       ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [ 7ος στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  με 48,39]

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

1.       ΓΙΟΥΒΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ  [ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [3Η ΣΤΑ 600Μ  με  1.38.27]

2.       ΜΟΚΚΑ ΑΡΤΕΜΙΣ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [6η ΣΤΑ 1000Μ  με 3.09.43]

3.       ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ [ ΓΕ ΦΑΡΣΑΛΩΝ]-  [4η στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  με 36,39]

4.       ΜΠΕΤΣΙΜΕΑ ΠΑΥΛΙΝΑ  [ ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [7η στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  με 33,27]

ΠΑΙΔΕΣ

1.       ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ  [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ]-  [4ος στα 100μ  με 11,11]

2.       ΚΑΪΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ  [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-  [7ος στα 800μ  με 1.58.34]

3.       ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ  [ ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ]- [ 3ος στα 400μ εμπ ]

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

1.       ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ  [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [ 2η στα 100μ  με 12,32]  και  [3ηστα 100μ.  ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ]

2.       ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [2η στα 1500μ  με 4,49,77 και 1 η στα 3000μ με 10.22.84]

3.       ΜΠΙΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ [ ΑΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ] – {1η στα 400μ εμπ  με 65.45}

ΕΦΗΒΟΙ

1.       ΖΗΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ  [ ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] - [2ος  στα 100μ με 10.87}

2.       ΓΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  [ΑΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ] - {5ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ  με 15.15]

3.       ΣΑΡΡΗΣ ΕΑΥΓΓΕΛΟΣ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ] - [ 8ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με  14.28}

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

1.       ΚΑΛΟΓΡΙΑΝΝΙΤΗ ΝΙΚΗ –ΗΛΕΑΝΑ [ ΓΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ]-  {3η στα 200μ με 24.92]

2.       ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ  [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ]-  {3η στα 1500μ  μ4 4.47.60}

3.       ΑΘΑΝΑΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ]- [4η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 11.90]

4.       ΓΕΛΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΦΑΝΗ [ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ] – [6η στη ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 11.53 και 8η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  με 46,08}

ΑΝΔΡΕΣ – ΝΕΟΙ

1.       ΣΚΑΡΒΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ] –[ 1ος στα ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 20.61 και 2ος στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 58.79]                                                                                                                     

*(Συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2016 στο Ρίο)

2.       ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ -  {5ος στα 400μ  με 48,22]

3.       ΝΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – {6ος στα 400μ με 48,40] και [1ος στα 400μ εμπ με 51.65]

4.       ΜΟΥΤΣΟ ΕΝΤΙΣΟΝ – ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – {2ος στα 800μ με 1.49.40 και 5ος στα 1500μ με 3.51.04]

5.       ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ –[ 3ος  στα 800μ 1.50.16 και 2ος στα 1500μ με 3.42.01]

6.       ΔΟΥΙΚΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ] - [ 2ος στα 3000μ Φ.Ε με 9.13.46]

7.       ΤΡΕΜΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ [ ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ]-  [1ος στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ  με 59.89]

8.       ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗ ΙΒΑΝ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 4ος στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 69,49]

9.       ΜΠΑΤΖΑΒΑΛΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ  - [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 2ος στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ  με 85,95 και Πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία των  ΝΕΩΝ]

10.   ΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ] - [7ος στα 400μ  με 48.50]

ΓΥΝΑΙΚΕΣ – ΝΕΕΣ

1.      ΑΛΕΞΟΥΛΗ ΧΑΙΔΩ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ]- [2η στο μήκος με 6.78]                                                           

*( Συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2016 στο Ρίο)

2.      ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ [ ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ] – [1 η στα 10.000μ ΒΑΔΗΝ  με 46.06.και 2η στα 20.000μ ΒΑΔΗΝ με 1.30.56]                                                  

*( Συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του 2016 στο Ρίο)

3.       ΦΙΛΑΝΔΡΑ ΕΛΕΝΗ [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] – [ 2η στα 800μ με 2.04.01 και 3η στα 1500μ με  4.25.00

4.       ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ] – [3η στα 800μ με 2.05.85  και 1η στα 1500μ με 4.10.63 και Πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία  ΝΕΩΝ], καθώς και 1η στα 5000μ  με χρόνο 17.48.93]

5.       ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ  [ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [ 4η στα 3000μ  με 10.22.84]

6.       ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 2η στα 5000μ με 16.35.80]

7.       ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - [3η στα 10 .000μ ΒΑΔΗΝ  με 47.24 και 4η στα 20.000 μ ΒΑΔΗΝ με 1.36.52

8.       ΚΟΥΤΡΟΥΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ [ΓΣ ΒΟΛΟΥ] – 4η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 13.01

9.       ΒΕΡΓΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ΓΣ ΒΟΛΟΥ]- 8η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ  με 12.30

10.   ΣΚΑΡΒΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ  [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 1η στη ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 16.75 , 2η στο ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 53,92 και 2η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 61.05]

11.   ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ]-  [3η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 57.81]

12.   ΠΛΕΞΙΔΑ ΘΕΟΔΩΡΑ – ΝΤΑΝΙΕΛΑ [ ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] - [ 7η στη  ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 51,97]

13.   ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ] - [7η στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ με 48,86]

14.   ΚΑΤΣΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] - [ 8η στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ με 48.58]

 

 

29/12/2016 15:42