Έξι μετάλλια στη Χαλκιδική για τον Νικόμαχο

• Published in Karate
Το πρώτο Σαββατοκύριακο του Δεκεμβρίου έγινε το Β΄ Πανελλήνιο Κύπελλο Ταεκβοντό (Σταμάτης Κάσσης), στον Πολύγυρο Χαλκιδικής. Στο πρωτάθλημα αυτό συμμετείχαν περίπου 50 σωματεία με 500 αθλητές σε όλες τις κατηγορίες, ενώ θεωρείται πρωτάθλημα προετοιμασίας για τους αθλητές του αθλήματος.

Σ’ αυτό συμμετείχε και ο Νικόμαχος Βόλου με 8 αθλητές και κατάφερε να κατακτήσει 6 μετάλλια. Ο ανταγωνισμός ήταν αρκετά μεγάλος, αλλά για άλλη μια φορά οι αθλητές του συλλόγου έδειξαν ότι είναι «μαχητές». Τελικά κατάφεραν και απέσπασαν 2 χρυσά, 2 ασημένια και 2 χάλκινα μετάλλια

Χρυσό μετάλλιο πήρε η Βογιατζή Αγγελική στην κατηγορία Γυναικών -49 καθώς και ο Κωστάκης Νικόλαος στην κατηγορία παίδων -61.

Ασημένιο μετάλλιο πήρε η Γκαγιάννη Τάνια στα -52 Νεανίδων και ο Αντωνόπουλος Ευάγγελος στα -63 Αντρών.

Χάλκινα μετάλλια πήραν οι Δαμαλάς Μανώλης στα +78 Εφήβων και ο Σανίδας Νικόλαος στα -63 Εφήβων.
Τα συγχαρητήρια εξέφρασε το Δ.Σ. για την επιτυχία των αθλητών καθώς και των προπονητών Τόρη Δημητρίου και Τόρη Παύλου.