Σε νέο κοινόβιο της Εθνικής ο Χρηστομάνος

Σε νέο κοινόβιο με την Εθνική Ομάδα Κωπηλασίας κλήθηκε να συμμετάσχει ο βολιώτης πρωταθλητής κωπηλάτης του ΝΟΒ-Α, Κωνσταντίνος Χρηστομάνος, που θα πραγματοποιηθεί στην Καστοριά αυτή τη φορά, από 9-6-14 έως 6-7-14.

Εκεί θα συνεχίσουν με εντατικές προπονήσεις την προσπάθειά τους για βελτίωση των χρόνων τους, στα πλαίσια της προετοιμασίας για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών(της κατηγορίας που ανήκει)

Ήταν  πολύ χρήσιμη η εμπειρία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ανδρών, όπου πήρε μέρος καταφέρνοντας να τερματίσει στην 5η θέση του μικρού τελικού, με τον συναθλητή του Απόστολο Λαμπρίδη του Ν.Ο.Ιωαννίνων, αφού ηλικιακά ήταν μικρότεροι στην κατηγορία που αγωνίστηκαν, το οποίο αποτέλεσε ένα πολύ μεγάλο τεστ για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών, που θα γίνει περί στο τέλος Ιουλίου (23-27/7-14) στην Ιταλία.

Ο πρόεδρος και τα μέλη του Δ.Σ. του Ομίλου απευθύνουν τα θερμά τους συγχαρητήρια στον φέρελπι κωπηλάτη τους ευχόμενοι πάντα επιτυχίες στον μέλλον.