Εκτός έδρας νίκη για τους Παίδες του Κενταύρου

• Published in Handball

Στα πλαίσια του παιδικού πρωταθλήματος της Κεντρικής Ελλάδας, ο Κένταυρος Αγριάς αντιμετώπισε την Κυριακή 6 Μαρτίου τον Α.Σ. Αμφικτύονες Λαμίας στο Χαλκιοπούλειο κλειστό της Λαμίας. Ο αγώνας ήταν δυνατός και συναρπαστικός με ωραίες προσπάθειες και από τις δύο ομάδες, Η ομάδα της Λαμίας εμφανίσθηκε πιο βελτιωμένη στον αμυντικό τομέα σε σχέση με το φιλικό του Φεβρουαρίου στο Βόλο και κατάφερε να είναι κοντά στο σκορ μέχρι το 45ο λεπτό. Το ξέσπασμα των αθλητών του Γιάννη Αθανασαράκη στα τελευταία λεπτά οδήγησε στη νίκη με σκορ 22-33. Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Κενταύρου Αγριάς είναι στις 20 Μαρτίου στη Λάρισα με τον Α.Σ. Λάρισας τον οποίο κέρδισε στο εντός έδρας αγώνα με σκορ 28-15.

Για τον Κένταυρο: Χιώτης, Μακρής Γ., Καραντάκος (1), Φώτος (2), Μηλιόρδος Δ. (5), Αμυγδαλιάς, Δεμελής (1), Μακρής Ι. (18), Κατσίκας, Χούστης (5), Προβιάς (1), Θεοτοκόγλου, Μηλιόρδος Α.