Φιλική ήττα με καλή εμφάνιση για τους νέους της Νίκης

Την ήττα με 2-0 γνώρισαν οι Νέοι της Νίκης σε φιλικό παιχνίδι που έδωσαν με τον Ηρακλή στο Παντελής Μαγουλάς. Και τα δύο γκολ των φιλοξενουμένων πέτυχε ο Σοροβόλας. Στο 35' με πλασέ έκανε το 1-0, ενώ στο 70' διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι νεαροί της Νίκης έδειξαν καλά στοιχεία απέναντι σε μία σαφώς πιο έμπειρη ομάδα και είχαν γενικά θετική εικόνα. Το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες και ο πιο αποτελεσματικός στην τελική προσπάθεια Ηρακλής, ήταν αυτό που τελικά κέρδισε. Οι νέοι της Νίκης είχαν δύο χαμένα τετ α τετ στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κουτσούκη

Οι συνθέσεις:

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Πύλος, Τσέργας, Κουτσαρνάκης, Αποστολίδης, Σφονδυλιάς, Τσανάκας, Δημουλάς, Σιώμος, Γκλαβίνης, Βουρδάκης, Κελεσίδης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γρηγοριάδης, Χάνος, Στεργίου, Κουτσούκης, Νάνο, Χρηστίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΒΟΛΟΥ: Αρβανίτης, Τσαντόπουλος, Μάρκος, Δαμάσκος Αχ., Τζιόλας, Ψαρόμπας, Τσατσαρώνης, Βουρδάκης, Σοροβόλας, Γεωργιάδης, Γιαννούκος (46’ Τζήμας)

Last modified onFriday, 20 February 2015 19:03