Πιο έτοιμη η Κ20 του Ολυμπιακού από τον Ρήγα Φεραίο

Την ήττα με σκορ 4-0 γνώρισε η ομάδα του Ρήγα Φεραίου από την Κ20 του Ολυμπιακού Πειραιώς στο φιλικό τεστ που διεξήχθη σήμερα το πρωί στα Χάνια Πηλίου όπου προετοιμάζεται η ερυθρόλευκη ομάδα -πρωταθλήτρια στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ Κ20- του Βασίλη Βούζα. Οι παίκτες του Λάκη Μπακάλη έδειξαν κουρασμένοι από τις επίπονες διπλές προπονήσεις καθώς βρίσκονται στη μέση της προετοιμασίας κι ενώ δεν έχουν ολοκληρωθεί οι μεταγραφικές κινήσεις ενίσχυσης, ενώ ο Ολυμπιακός ήταν σαφώς πιο έτοιμος. Το πρώτο ημίχρονο έληξε 3-0 με τον Τζουμάκη να ανοίγει το σκορ και τον Χατζάρα να πετυχαίνει άλλα δύο τέρματα (το δεύτερο με πέναλτι). Το τέταρτο γκολ σημειώθηκε στα μισά του β' μέρους από τον Ανδρούτσο. Για τον Ολυμπιακό έπαιξε στα πρώτα 60 λεπτά του φιλικού ο Ανδρέας Δερμιτζάκης, πρώην παίκτης του Πυράσου.

Ο Βελεστινλιώτης τεχνικός ξεκίνησε τον αγώνα με τον Κεφαλά κάτω από τα δοκάρια, τον Χατζηαθανασίου στα δεξιά της άμυνας, τον Σπαθή στα αριστερά και στόπερ τους Γούτσιο, Βουραζέρη. Στη μεσαία γραμμή έπαιξαν οι Χατζής, Αλεξίου στον άξονα, Γεωργαντζής και Τσίπη στις πτέρυγες και ο Ζενούνι πίσω από τον Νίκο Μιαρίτη που κατ' ανάγκη χρησιμοποιήθηκε στην κορυφή της επίθεσης. Εκτός από τους προαναφερθέντες, έπαιξαν και οι Τρινταφύλλου, Τσουμπέκος, Γκάγκας, Αποστολίδης, Δ. Μιαρίτης, Πέτσης, Γάρος, Κουσκουρίδας.

Last modified onSaturday, 08 August 2015 13:13