Logo
Print this page

Το φιλμ της 13ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λιγκ

Η ΑΕΚ παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Σούπερ Λιγκ, αφού πέρασε νικηφόρα από τη Λιβαδειά με 0-2 χάρη σε Λιβάγια και Αραούχο στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής. Ο Πανιώνιος έκανε την έκπληξη και υποχρέωσε τον Παναθηναϊκό σε ήττα με 0-1 έπειτα από είκοσι αγώνες στη Λεωφόρο, με τον Ντουρμισάι να είναι η χρυσή αλλαγή για τους Νεοσμυρνιώτες.

Ισοπαλία είχαμε στο ματς της Λαμίας με τον Παναιτωλικό με 2-2 με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 97' και να γυρίζουν το 0-2, αλλά οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για τις αδικαιολόγητες καθυστερήσεις, αφού η υπόδειξη ήταν για τέσσερα λεπτά.

Η Λάρισα προηγήθηκε με το καλησπέρα με τον ΠΑΣ Γιάννινα, αλλά όχι μόνο ισοφαρίστηκε νωρίς στην επανάληψη, αλλά κινδύνευσε και με ήττα.

Το Σάββατο ο Ολυμπιακός πήρε το τρίποντο με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Απόλλωνα, που προηγήθηκε, με 3-1, ενώ ο ΠΑΟΚ πέρασε άνετα από την Ξάνθη με 0-3.

Η αυλαία πέφτει τη Δευτέρα με τον αγώνα Πλατανιάς - Ατρόμητος (19:30).