Το φιλμ της 6ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ

Ο Αστέρας Τρίπολης είναι η ομάδα που έσπασε το εφετινό αήττητο της ΑΕΚ στη Super League, επικρατώντας της Ένωσης με 2-0 στο «Θ. Κολοκοτρώνης», στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής. Οι Αρκάδες έφτασαν στην πρώτη νίκη τους στο πρωτάθλημα σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μουνάφο στο 47ο και Μανιά στο 81ο λεπτό.

Σοκ και για τον Ολυμπιακό, που έχασε από τον Ατρόμητο με 0-1 μέσα στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Μεγάλη ανατροπή στο 92' από τον Λεβαδειακό επί του Απόλλωνα που προηγήθηκε, με τους Βοιωτούς να κερδίζουν με 2-1, ενώ νέο «διπλό» στην Κέρκυρα σημείωσε η Ξάνθη με 0-2.

Το Σάββατο ο ΠΑΟΚ έχασε τους βαθμούς της νίκης στο τέλος σε επεισοδιακό ματς στη Λάρισα, αφού ισοφαρίστηκε σε 1-1 στο 89’, ενώ ο Παναθηναϊκός πήρε ανάσα με το 2-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα.

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται τη Δευτέρα με τον αγώνα Λαμία - Πανιώνιος.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία μετά τις αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής:

Πλατανιάς-Παναιτωλικός 0-3