Πλησίασε τον ΠΑΟΚ ο Παναθηναϊκός-Αποτελέσματα και βαθμολογία

Με τέσσερα γκολ στα τελευταία 25 λεπτά, ο Παναθηναϊκός νίκησε 4-0 τον Παναιτωλικό στο «Απόστολος Νικολαϊδης» και ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας μετά τις αναμετρήσεις της 20ης αγωνιστικής της Super League. Ο Μάρκους Μπεργκ (67', 80', 90+2') με χατ τρικ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της βραδιάς, ενώ σκόραρε και ο Ρόμπιν Λουντ (88').

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το ματς μεταξύ της Ξάνθης και του ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ έμεινε έτσι στην 3η θέση με 36 βαθμούς, δύο πίσω από τον Πανιώνιο και 15 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, ενώ η Ξάνθη βρίσκεται στην 4η θέση με 33 βαθμούς.

Η Κέρκυρα κατάφερε να πάρει τρεις πολύτιμους βαθμούς, καθώς νίκησε στην έδρα της το Λεβαδειακό με 1-0, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Super League. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε στο 37ο λεπτό ο Ματιέ Γκόμες.

Πλατανιάς και ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκαν ισόπαλοι στα Χανιά με το «αγγλικό» 3-3 (32' Γ. Γιακουμάκης, 40' Κάργας, 51' Σίγκνεβιτς - 9', 58' Κόντε, 11' Τζημόπουλος).

Στις αναμετρήσεις της 20ής αγωνιστικής στη Super League σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Βέροια-Πανιώνιος 0-1

Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος 0-1

Ολυμπιακός-ΑΕΛ 2-0

Κέρκυρα-Λεβαδειακός 1-0

Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 3-3

Ξάνθη-ΠΑΟΚ 0-0

Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός 4-0