Βέροια-Νίκη Βόλου (1-0) live

Το magnesiasports σας μεταφερεί ζωντανά, λεπτό προς λεπτό την εκτός έδρας αναμέτρηση της Νίκης Βόλου με αντίπαλο τη Βέροια.

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

1' Έναρξη του αγώνα
7' Κεφαλιά του Βεργώνη, απομάκρυνε ο Αργύρης.
13' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη. Σέντρα του Αναστασόπουλου, κεφαλιά του Αργύρη πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
17' Σουτ του Βεργώνη, ύστερα από πάσα του Κάμποορα, έφυγε άουτ.
22' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Μουζακίτη, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ. Παράλληλη πάσα του Μπαργκάν, o Κάμπορα βρήκε χώρο, πετάχθηκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα. Ο Αργεντινός βάζει μπροστά στο σκορ τη μακεδονική ομάδα.
43' Μεγάλη φάση για να ισοφαρίσει η Νίκη Βόλου. Ο Μουζακίτης βρέθηκε σε φάση τετ-α-τετ, πλάσαρε και ο Καντιμοίρης απέκρουσε στην έξοδό του.
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

51' Πέρασαν πέντε λεπτά στην επανάληψη, αλλά δεν υπάρχει καμία φάση

Κακό παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο και με πολλά λάθη

65' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Τσουκάνη, ο Σταμπολζίεφ

66' Ο Μπαργκάν εκτελεί φάουλ και ο Δήμιζας μπλοκάρει

69' Αλλαγή για τη Βέροια. Βγαίνει από το ματς ο Κάμπορα και στη θέση του ο Βούκιτς

70' Σουτ του Καλτσά πέρασε αρκετά μέτρα άουτ

75' Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη

80' Αλλαγή για τη Νίκη. Βγαίνει ο Μαχλελής, μπαίνει ο Τζιώρας

80' Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Μπαργκάν, ο Ντουμίτρου

83' Κεφαλιά του Σκούρτη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καντιμοίρη

84' ΓΚΟΛ για τη Βέροια. Ο Καλτσάς πλασάρει τον Δήμιζα μετά από πάσα του Μπεν. 2-0...

85' Σέντρα του Μουζακίτη, σουτ στην κίνηση από τον Ροτζέριο, η μπάλα περνά μόλις άουτ

87' Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Βάθκεθ ο Άρτσι

87' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Αναστασόπουλου, ο Γιαννιτσάνης

88' Ο Καλτσάς απέναντι από τον Δήμιζα, ο νεαρός τερματοφύλακας του είπε "όχι"

90' Ο Δήμιζας αποκρούει κεφαλιά του Βούκιτς

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
Βέροια: Καντιμοίρης, Ραούλ Μπράβο, Μαλόν, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Καλτσάς, Βάθκεθ (87' Άρτσι), Βεργώνης, Μπεν, Κάμπορα (69' Βούκιτς), Μπαργκάν
Νίκη Βόλου: Δήμιζας, Καρασαλίδης, Τσουκάνης (65' Σταμμπολζίεφ), Ίβενς, Μαρινάκης, Αργύρης, Αναστασόπουλος (87' Γιαννιτσάνης), Μουζακίτης, Ροτζέριο, Μαχλελής (80' Τζιώρας), Σκούρτης (80' Ντουμίτρου)

Last modified onWednesday, 17 December 2014 19:06