noodles volos banner

Οι όμιλοι και το αναλυτικό πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος

Στα γραφεία της ΕΠΟ σήμερα έγινε η κλήρωση του Κυπέλλου της ερχόμενης περιόδου. Οι αγώνες της πρώτης αγωνιστικής θα γίνουν από 19 μέχρι 21 Σεπτεμβρίου. Η δεύτερη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για 24-26 Οκτωβρίου και η τρίτη για 28-30 Νοεμβρίου.

Αναλυτικά οι οκτώ όμιλοι: 

1ος ΟΜΙΛΟΣ: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής

2ος ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός, Απόλλων Πόντου, Αιγινιακός ή Βέροια

3ος ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα

4ος ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος, Κέρκυρα, Τρίκαλα, Σπάρτη

5ος ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός

6ος ΟΜΙΛΟΣ: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Εργοτέλης, Πανσερραϊκός

7ος ΟΜΙΛΟΣ: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος

8ος ΟΜΙΛΟΣ: Παναθηναϊκός, Λάρισα, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή

*Αιγινιακός-Βέροια το μοναδικό ζευγάρι της πρώτη φάσης

1η αγωνιστική (19-21/9) 
1ος: Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-ΟΦΗ 
2ος: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός, Βέροια ή Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου 
3ος: ΑΕΚ-Λαμία, Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας 
4ος: Ατρόμητος-Κέρκυρα, Σπάρτη-Τρίκαλα 
5ος: Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Αχαρναϊκός 
6ος: Ξάνθη-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Εργοτέλης 
7ος: Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Άρης 
8ος: Παναθηναϊκός-Λάρισα, Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας 

2η αγωνιστική (24-26/10) 
1ος: ΟΦΗ-Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής 
2ος: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός-Αιγινιακός ή Βέροια 
3ος: Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ, Λαμία-Καλλιθέα 
4ος: Τρίκαλα-Ατρόμητος, Κέρκυρα-Σπάρτη 
5ος: Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός 
6ος: Εργοτέλης-Ξάνθη, Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός 
7ος: Άρης-Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος 
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός, Λάρισα-Παναχαϊκή 

3η αγωνιστική (28-30/11) 
1ος: ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-Πλατανιάς 
2ος: Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός, Αιγινιακός ή Βέροια-ΠΑΟΚ 
3ος: Απόλλων Λάρισας-Λαμία, Καλλιθέα-ΑΕΚ 
4ος: Τρίκαλα-Κέρκυρα, Σπάρτη-Ατρόμητος 
5ος: Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Ολυμπιακός 
6ος: Εργοτέλης-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Ξάνθη 
7ος: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Πανιώνιος 
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Λάρισα, Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός

12/08/2017 13:05