Ολυμπιακός Β.-ΠΑΟ (0-1) live

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται τον Παναθηναϊκό σε μεγάλο ματς στο ΕΑΚ στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της β' φάσης του Κυπέλλου. Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης λεπτό προς λεπτό από το magnesiasports.

Ο Νίκος Παντέλης έχει τον Κολίτση κάτω από τα δοκάρια, στην άμυνα δεξιά τον Ζέρη κι αριστερά τον Μαργαρίτη με στόπερ τους Μακρυδημήτρη, Γιαλούση. Στον άξονα της μεσαίας γραμμής οι Ρόκας, Πινάρες, στις πτέρυγες οι Θέος, Μπιτάνγκ, με τον Μέζα πίσω από τον σέντερ φορ Κούτσι.

1' Έναρξη του αγώνα.
8'
Φαλτσαριστό σουτ του Πράνιτς εκτός μεγάλης περιοχής, απέκρουσε με ωραία εκτίναξη ο Κολίτση.
11' Mεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Από κάθετη του Μπαϊράμι, ο Πέτριτς βγήκε τετ-α-τετ με τον Κολίτσι. Το πλασέ του Κροάτη απέκρουσε με το πόδι ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού, η μπάλα πήρε ύψος και έδιωξε με εντυπωσιακό τρόπο στον αέρα ο Γιαλούσης λίγο πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος.
17' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ. Από γέμισμα του Πράνιτς προς τον Πέτριτς, ο Γιαλούσης έκοψε με κεφαλιά κι ενώ ο Κολίτση είχε κάνει άστοχη έξοδο. Η μπάλα έφθασε στον Ατζαγκούν που πλάσαρε με τη μία, προ του Μαργαρίτη, και την έστειλε στα δίχτυα.
21' Μακρινό σουτ του Λαγού έφυγε άουτ χωρίς να ανησυχήσει τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού.
22' Σουτ του Κούτσι μέσα από τη μεγάλη περιοχή αλλά πολύ πλάγια θέση, έφυγε άουτ.
26' Ο Ατζαγκούν έκανε το σουτ μέσα στη μεγάλη περιοχή, ο Γιαλούσης έβαλε την κόντρα.
26' Σουτ του Πινάρες κατέληξε στην αγκαλιά του Στιλ.
28' Κίτρινη κάρτα στον Πράνιτς για τράβηγμα στον Μέζα.
37' O Πινάρες είχε καλοεκτελεσμένο κόρνερ, η μπάλα πέρασε από τον Στιλ που έκανε λανθασμένη έξοδο και ο Πέτριτς απομάκρυνε προ του Μακρυδημήτρη.
44' Καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Από πάσα του Πέτριτς, ο Κλωναρίδης σούταρε από ευνοϊκή θέση και ο καλά τοποθετημένος Κολίτση απέκρουσε.
45'+1' Κίτρινη κάρτα στον Μέζα για καθυστέρηση.
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Tα στατιστικά του α' ημιχρόνου
Τελικές (στην εστία): Ολυμπιακός Βόλου: 2 (1)-Παναθηναϊκός: 8 (5)
Κατοχή μπάλας: Ολυμπιακός Βόλου: 41%-Παναθηναϊκός: 59%

Aλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Ο Κορνελάτος στη θέση του Θέου.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
48' Καλή αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό. Από ωραία πάσα του Μέζα, ο Πινάρες μέσα στη μεγάλη περιοχή και πλάγια αριστερά, σούταρε ψηλά άουτ.
51' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊράμι για "θέατρο", βουτιά μέσα στη μεγάλη περιοχή.
56' Φοβερή ενέργεια του Ζέρη και πάσα προς τον Μπιτάνγκ, ήταν λίγο πιο μπροστά ο συμπαίκτης του και έτσι, έκοψε ο Μπούρμπος.
56' Ο Κολίτση έκανε μακρινή έξοδο κι απομάκρυνε λίγο πριν τον Πέτριτς.
57' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό για μαρκάρισμα στον Μέζα.
59' Κίτρινη κάρτα στον Ζέρη για διαμαρτυρία.
61' Άστοχο σουτ του Μπιτάνγκ εκτός μεγάλης περιοχής.
63' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Στη θέση του Πράνιτς ο Μπούι.
63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Νικολιάς στη θέση του Ρόκα.
65' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης στη θέση του Πέτριτς.
67' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό. Από πάσα του Δώνη, ο Μπούι βγήκε στην πλάτη των αμυντικών, έκανε κοντρόλ και σουτ και η μπάλα σταμάτησε στη δεξιά κάθετη δοκό.
75' Κίτρινη κάρτα στον Μπιτάνγκ για μαρκάρισμα στον Χουχούμη.
75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης στη θέση του Μπαϊράμι.
77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Κούτσι.
80' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Μαργαρίτη, αμαρκάριστος ο Πινάρες έπιασε το σουτ στην κίνηση, η μπάλα έσκασε στο έδαφος και απέκρουσε ο Στιλ.
83' Τετ-α-τετ ο Καρέλης με τον Κολίτση, στην πλάτη των στόπερ, αλλά το τελείωμα του νεαρού επιθετικού ήταν κακό.
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή για καθυστέρηση.