noodles volos banner

Football League: Το πρόγραμμα της σεζόν 2017/18

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Football League για τη σεζόν 2017/2018, με τη σέντρα να γίνεται στις 22 Οκτωβρίου με το ματς Παναχαϊκή-Τρίκαλα να ξεχωρίζει. Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε 34 αγωνιστικές, με την τελευταία να πραγματοποιείται στις 27 Μαΐου.

Το πρόγραμμα της Football League για τη σεζόν 2017/18 έχει ως εξής:

1η αγωνιστική (22/10) & 18η (18/2)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Καραϊσκάκης
Εργοτέλης – Καλλιθέα
Αχαρναϊκός – Απόλλων Λάρισας
Παναχαϊκή – Τρίκαλα
Βέροια – Απόλλων Καλαμαριάς
Άρης – Αιγινιακός
Σπάρτη – Παναιγιάλειος
Δόξα Δράμας – Αναγέννηση Καρδίτσας
Πανσερραϊκός – ΟΦΗ

2η αγωνιστική (29/10) & 19η (25/2)
Εργοτέλης – ΑΟΧ Κισσαμικός
Καραϊσκάκης – Αχαρναϊκός
Καλλιθέα – Παναχαϊκή
Απόλλων Λάρισας – Βέροια
Τρίκαλα – Αρης
Απόλλων Καλαμαριάς – Σπάρτη
Αιγινιακός – Δόξα Δράμας
Παναιγιάλειος – Πανσερραϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας – ΟΦΗ

3η αγωνιστική (5/11) & 20η αγωνιστική (4/3)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αχαρναϊκός
Παναχαϊκή 0 Εργοτέλης
Βέροια – Καραϊσκάκης
Σπάρτη – Απόλλων Λάρισας
Δόξα Δράμας – Τρίκαλα
Πανσερραϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς
ΟΦΗ – Αιγινιακός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναιγιάλειος

4η αγωνιστική (12/11) & 21η αγωνιστική (7/3)
Παναχαϊκή – ΑΟΧ Κισσαμικός
Αχαρναϊκός – Βέροια
Εργοτέλης – Άρης
Καραϊσκάκης – Σπάρτη
Καλλιθέα -Δόξα Δράμας
Απόλλων Λάρισας – Πανσερραϊκός
Τρίκαλα – ΟΦΗ
Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Καρδίτσας
Αιγινιακός – Παναιγιάλειος

5η αγωνιστική (19/11) & 22η αγωνιστική (11/3)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Βέροια
Άρης – Παναχαϊκή
Σπάρτη – Αχαρναϊκός
Δόξα Δράμας – Εργοτέλης
Πανσερραϊκός – Καραϊσκάκης
ΟΦΗ – Καλλιθέα
Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλων Λάρισας
Παναιγιάλειος – Τρίκαλα
Αιγινιακός – Απόλλων Καλαμαριάς

6η αγωνιστική (26/11) & 23η αγωνιστική (18/3)
Άρης – ΑΟΧ Κισσαμικός
Βέροια – Σπάρτη
Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας
Αχαρναϊκός – Πανσερραϊκός
Εργοτέλης – ΟΦΗ
Καραϊσκάκης – Αναγέννηση Καρδίτσας
Καλλιθέα – Παναιγιάλειος
Απόλλων Λάρισας – Αιγινιακός
Τρίκαλα – Απόλλων Καλαμαριάς

7η αγωνιστική (3/12) & 24η αγωνιστική (24/3)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Σπάρτη
Δόξα Δράμας – Άρης
Πανσερραϊκός – Βέροια
ΟΦΗ – Παναχαϊκή
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος – Εργοτέλης
Αιγινιακός – Καραϊσκάκης
Απόλλων Καλαμαριάς – Καλλιθέα
Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας

8η αγωνιστική (10/12) & 25η αγωνιστική (1/4)
Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός
Σπάρτη – Πανσερραϊκός
Άρης – ΟΦΗ
Βέροια – Αναγέννηση Καρδίτσας
Παναχαϊκή – Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός – Αιγινιακός
Εργοτέλης – Απόλλων Καλαμαριάς
Καραϊσκάκης – Τρίαλα
Καλλιθέα – Απόλλων Λάρισας

9η αγωνιστική (17/12) & 26η αγωνιστική (4/4)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Πανσερραϊκός
ΟΦΗ – Δόξα Δράμας
Αναγέννηση Καρδίτσας – Σπάρτη
Παναιγιάλειος – Άρης
Αιγινιακός – Βέροια
Απόλλων Καλαμαριάς – Παναχαϊκή
Τρίκαλα – Αχαρναϊκός
Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης
Καλλιθέα – Καραϊσκάκης

10η αγωνιστική (20/12) & 27η αγωνιστική (15/4)
ΟΦΗ – ΑΟΧ Κισσαμικός
Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας
Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος
Σπάρτη – Αιγινιακός
Άρης – Απόλλων Καλαμαριάς
Βέροια – Τρίκαλα
Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας
Αχαρναϊκός – Καλλιθέα
Καραϊσκάκης – Εργοτέλης

11η αγωνιστική (7/1) – 28η αγωνιστική (22/4)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αναγέννηση Καρδίτσας
Παναιγιάλειος – ΟΦΗ
Αιγινιακός – Πανσερραϊκός
Απόλλων Καλαμαριάς – ΔόξαΔράμας
Τρίκαλα – Σπάρτη
Απόλλων Λάρισας – Άρης
Καλλιθέα – Βέροια
Καραϊσκάκης – Παναχαϊκή
Εργοτέλης – Αχαρναϊκός

12η αγωνιστική (14/1) & 29η αγωνιστική (25/4)
Παναιγιάλειος – ΑΟΧ Κισσαμικός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αιγινιακός
ΟΦΗ – Απόλλων Καλαμαριάς
Πανσερραϊκός – Τρίκαλα
Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας
Σπάρτη -Καλλιθέα
Άρης – Καραϊσκάκης
Βέροια – Εργοτέλης
Αχαρναϊκός – Παναχαϊκή

13η αγωνιστική (21/1) & 30η αγωνιστική (29/4)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός
Απόλλων Καλαμαριάς – Παναιγιάλειος
Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Λάρισας – ΟΦΗ
Καλλιθέα – Πανσερραϊκός
Καραϊσκάκης – Δόξα Δράμας
Εργοτέλης – Σπάρτη
Αχαρναϊκός – Άρης
Παναχαϊκή – Βεροια

14η αγωνιστική (28/1) & 31η αγωνιστική (6/5)
Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟΧ Κισσαμικός
Αιγινιακός -Τρίκαλα
Παναιγιάλειος – Απόλλων Λάρισας
Αναγέννηση Καρδίτσας – Καλλιθέα
ΟΦΗ – Καραϊσκάκης
Πανσερραϊκός – Εργοτέλης
Δόξα Δράμας – Αχαρναϊκός
Σπάρτη – Παναχαϊκή
Βέροια – Άρης

15η αγωνιστική (31/1) & 32η αγωνιστική (13/5)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς
Καλλιθέα – Αιγινιακός
Καραϊσκάκης – Πανιαιγάλειος
Εργοτέλης – Αναγέννηση Καρδίτσας
Αχαρναϊκός – ΟΦΗ
Παναχαϊκή – Πανσερραϊκός
Βέροια – Δόξα Δράμας
Άρης – Σπάρτη

16η αγωνιστική (4/2) & 33η αγωνιστική (20/5)
Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός
Τρίκαλα – Καλλιθέα
Απόλλων Καλαμαριάς – Καραϊσκάκης
Αιγινιακός – Εργοτέλης
Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός
Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναχαϊκή
ΟΦΗ – Βέροια
Πανσερραϊκός – Άρης
Σπάρτη – Δόξα Δράμας

17η αγωνιστική (11/2) & 34η αγωνιστική (27/5)
ΑΟΧ Κισσαμικός – Καλλιθέα
Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας
Εργοτέλης – Τρίκαλα
Αχαρναϊκός – Απόλλων Καλαμαριάς
Παναχαϊκή – Αιγινιακός
Βέροια – Παναιγιάλειος
Άρης -Αναγέννηση Καρδίτσας
Σπάρτη – ΟΦΗ
Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός

06/10/2017 01:18