Logo
Print this page

Στραβοπάτημα στο τέλος για τον Άρη στον Εύοσμο

Στην έδρα του ο Αγροτικός Αστέρας δε χάνει φέτος και υποχρέωσε τον Άρη σε μια ακόμη γκέλα, μένοντας στο 1-1. Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς πολλές φάσεις, ο Ίλιτς στο 53’ με μια φοβερή έμπνευση, πέτυχε με απίθανο τρόπο το 0-1. Όμως στο 86’ ο Φελίπε ισοφάρισε σε 1-1 από κοντά, μετά από ασθενή απόκρουση του Διούδη σε σουτ του Αργυρίου.

Καλό ρυθμό από το ξεκίνημα είχε το παιχνίδι στον Εύοσμο, με τις γεμάτες κερκίδες να δίνουν τον δικό τους παλμό. Στις λιγοστές φορές που ο Άρης βρήκε χώρους, στο 39’ ο Αργυρίου έδιωξε σε κόρνερ το πλασέ του Μιλούνοβιτς, και στο 44’ το σουτ του Ίλιτς πέρασε δίπλα από δεξί δοκάρι του Γιακουμή. Το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους, από το οποίο έλειψαν οι κλασικές ευκαιρίες.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε με καλό ρυθμό, αλλά στο 53’ ο Ίλιτς χωρίς να βλέπει, μετά από μπαλιά του Τάτου, επιχείρησε μια σέντρα-σουτ, η οποία αιφνιδίασε τον Γιακουμή και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1. Ο Αγροτικός Αστέρας προσπάθησε να ανέβει μετά το γκολ, αλλά ο Άρης προσπαθούσε να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

Ο Νεντίδης προσπάθησε να τονώσει την επίθεση των «σταχυοφόρων» και από μια αλλαγή βρήκε το γκολ. Στο 86’ ο Φελίπε από κοντά ισοφάρισε σε 1-1, εκμεταλλευόμενος την ασθενή απόκρουση του Διούδη σε σουτ του Αργυρίου.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Νεντίδης): Γιακουμής, Μπουτζίκος, Γκότοβος, Αργυρίου, Κουκόλης, Τάι, Τριανταφυλλάκος, Δεινόπαπας (85’ Βουτσιάς), Τεγούσης, Μέρντοβιτς (65’ Πάτο), Γκέσιος (82’ Φελίπε).

ΑΡΗΣ (Νίκος Αναστόπουλος): Διούδης, Μπούρμπος, Τζανακάκης (90’ Καπνίδης), Σόουζα, Ταυλαρίδης, Παυλίδης, Ίλιτς, Πίτου, Τάτος (84’ Ραούλ Μπράβο), Μιλούνοβιτς (65’ Νέτο), Μπαργκάν.