Πέρασε από την Καλλιθέα η ΑΕΛ

Το γεγονός ότι βρίσκεται ένα επίπεδο πάνω από τους αντιπάλους της πιστοποίησε σε ακόμα μία αγωνιστική η ΑΕΛ, καθώς ακόμα και στην κακή της μέρα κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» μέσα στο «Ελ Πάσο» επί της Καλλιθέας με 1-0.

«Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Ράικο Ντόστανιτς ήταν ο Πάτο που στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τη σέντρα του Βασίλη Κουτσιανικούλη από αριστερά και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Ωστόσο, το γκολ της ΑΕΛ επιτεύχθηκε κόντρα στη ροή του ματς, καθώς οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι, καθώς στο 6’ ο Μπελής έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Ξενοδόχοφ να αποκρούει σε κόρνερ, ενώ στο 18’ είχε διπλό δοκάρι στα σουτ των Μασένα και Μπελή. Στο β’ ημίχρονο, οι «βυσσινί» φρόντισαν να κλείσουν τους χώρους και τελικά διατήρησαν εύκολα το υπέρ του σκορ, το οποίο τους εδραιώνει στην 1η θέση με 6 βαθμούς διαφορά και παράλληλα διατηρούν το αήττητό τους μετά το πέρας 9 αγωνιστικών.

Last modified onSunday, 22 November 2015 21:13